Sırbistan sınırında yaratıcı kaçakçılık: Linz’e giden bir otobüste sıvı sabun kaplarında gizlenmiş 1,6 kilo eroin bulundu


Sırbistan’ın Kelebia sınır kapısında, gümrük memurları ve polisin işbirliği içinde yürüttüğü operasyonda, bir otobüsün tuvaletindeki sıvı sabun kabında gizlenmiş 1,6 kg eroin ele geçirildi. Eroin, beş preslenmiş paket halinde ve bir bisküvi kutusunda saklanmıştı. Olay, 11 Şubat 2024 tarihinde, Priştine – Linz hattında sefer yapan bir otobüsün çıkış kontrolü sırasında meydana geldi.

Sırbistan sınırında yaratıcı kaçakçılık: Linz’e giden bir otobüste sıvı sabun kaplarında gizlenmiş 1,6 kilo eroin bulundu


UTKAN HABER (Viyana) – Sırbistan’ın Kelebia sınır kapısında dün gerçekleşen olay, uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadelede gümrük memurlarının ve polisin dikkatli çalışmalarının bir örneğini sergiledi. 11 Şubat 2024 tarihinde, Priştine’den Linz’e seyahat eden bir otobüsün sınır kapısından çıkışı sırasında, gümrük memurları rutin bir kontrol gerçekleştirdi.

Yolcular ve otobüs şoförü, yanlarında sadece kişisel eşyalar taşıdıklarını ifade etse de, gümrük memurlarının aracın detaylı incelemesi sırasında tuvaletin lavabosunun üzerinde bulunan bir sıvı sabun kabında, eroin benzeyen sarımsı bir madde keşfedildi. Ayrıca, bir bisküvi kutusunun içinde de uyuşturucu paketleri bulunmuştu.

Detaylı incelemeler sonucu, bulunan maddenin toplamda 1.630 gram ağırlığında eroin olduğu tespit edildi. Bu büyük miktar, özellikle sıvı sabun kapları gibi günlük kullanım eşyaları içinde gizlenmiş olmasıyla dikkat çekti.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya’nın Traiskirchen Sığınma Merkezi’nde Faslı Libyalıyı Bıçakladı

Traiskirchen sığınma merkezinde yaşanan bıçaklı saldırı, bir Libya vatandaşının ağır ...

Viyana’da Cinayet Alarmı! Adam Dairesinde Ölü Bulundu

Ottakring'de bir dairede erkek cesedi bulunması şehirde cinayet alarmına neden ...

Avusturya | Salzburg’da Üç Yaşındaki Oğluna İstismarda Bulunan Baba 20 Ay Hapis Cezası Aldı

Salzburg Eyalet Mahkemesi, üç yaşındaki oğlunu cinsel olarak istismar eden ...

Sırbistan Horgos Sınır Kapısında 1952 Model ‘’Buick Dynaflow’’ Kaçakçılığı Engellendi

Horgos Sınır Kapısı'nda, nadir bulunan 1952 model Buick Dynaflow'un yurtdışına ...

Olayla ilgili bulguların ardından, ele geçirilen uyuşturucu ve otobüs şoförü, daha fazla soruşturma için polis ve savcılığa teslim edildi.

Bild: Фото Управа царина Републике Србије

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.