Almanya’da Genel Trafik Kontrollerinde Polisin bagajı Kontrol Etme Yetkileri Sınırlıdır

Trafik kontrolleri sırasında, polisin araçların bagajlarını kontrol etme yetkisi sınırlıdır. Ancak, ADAC’e göre, polis memurları sürücülerden uyarı üçgeni, ilk yardım çantası ve yelek gibi zorunlu ekipmanları göstermelerini isteyerek bu kısıtlamayı dolaylı bir şekilde aşabilir. Bu ekipmanlar genellikle bagajda saklandığından, bu talep polisin aracın içini dolaylı yoldan kontrol etmesine olanak tanır.

Almanya’da Genel Trafik Kontrollerinde Polisin bagajı Kontrol Etme Yetkileri Sınırlıdır

UTKAN HABER (Viyana) – Almanya’da Trafik kontrolünde durdurulan bir sürücünün gerginleşmesi yaygın bir durumdur. Ancak, araç ruhsatını orijinal olarak sunabilen sürücülerin genellikle endişelenecek bir durumu olmaz. Polis memurları, trafik güvenliği açısından her zaman araçları ve sürücüleri inceleyebilir, ancak bagajı kontrol etme yetkileri sınırlıdır. Memurlar, ancak yargıç kararıyla alınmış bir arama emri varsa veya “yakın tehlike” durumu söz konusuysa bagaja bakabilirler.

Polis, sürücüden aracın zorunlu ekipmanlarını, örneğin uyarı üçgeni, ilk yardım çantası ve yeleği kontrol etmek üzere talep edebilir. Bu ekipmanların talep üzerine gösterilmesi gerekir ve bu durum, çoğu sürücünün bu ekipmanları bagajda saklaması nedeniyle, memurlar için aracın içine dolaylı bir yolla bakma fırsatı yaratır.

Sürücülerin polis talimatlarına uymaları zorunludur. Uymama durumunda, direniş 20 Euro’luk bir para cezası ile sonuçlanabilir. Dur ihtarına rağmen devam eden sürücüler ise 70 Euro para cezası ve Flensburg dosyasında bir puan ile karşı karşıya kalabilir.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya’nın Traiskirchen Sığınma Merkezi’nde Faslı Libyalıyı Bıçakladı

Traiskirchen sığınma merkezinde yaşanan bıçaklı saldırı, bir Libya vatandaşının ağır ...

Avusturya’da Arabayla İşe Gidenlere Müjde: Maliye’den 1.200 Euro’ya Kadar Destek

"Taxefy" uygulaması sayesinde vatandaşlar, vergi iadesi işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirerek Maliyeden ...

Viyana Boku Üniversitesi’nde İçme Suyu Alarmı: Legionella Tehlikesi

Viyana'daki Boku Üniversitesi'nde yapılan rutin içme suyu kontrolleri sırasında Legionella ...

Avusturya’daki Okullarda Cep Telefonu Yasağı Gündemde: Eğitimciler ve Uzmanlar Arasındaki Fikir Ayrılıkları Derinleşiyor

Avusturya'nın Steiermark bölgesinde, okullarda cep telefonu kullanımının yasaklanması konusunda eğitimciler ...

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.