Sırbistan yine affetmedi: Almanya’dan gelen bir yolcudan 14 yüzük, 12 bilezik, 6 altın zincir, 3 çift küpe ve bir saç aksesuarı bulundu


Sırbistan’da, Almanya’dan Bulgaristan’a seyahat eden bir otobüste, bir yolcunun sırt çantasından kayıtsız 400 gram altın mücevherat yakalandı. Mücevherlerin değeri yaklaşık 12,750 Euro olarak tahmin ediliyor.

Sırbistan yine affetmedi: Almanya’dan gelen bir yolcudan 14 yüzük, 12 bilezik, 6 altın zincir, 3 çift küpe ve bir saç aksesuarı bulundu


UTKAN HABER (Viyana)  Sırbistan gümrük memurları, 8 Şubat 2024 tarihinde Gradina sınır kapısında, Almanya’dan Bulgaristan’a giden bir otobüste yapılan detaylı kontrol sırasında, bir yolcunun sırt çantasında kayıtsız neredeyse 400 gram altın mücevherat ele geçirdi. Yakalanan mücevherlerin toplam değeri yaklaşık 1,5 milyon dinar (yaklaşık 12,750 Euro) olarak tahmin ediliyor.

Yakalanan Mücevherat Detayları

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya’nın Traiskirchen Sığınma Merkezi’nde Faslı Libyalıyı Bıçakladı

Traiskirchen sığınma merkezinde yaşanan bıçaklı saldırı, bir Libya vatandaşının ağır ...

Viyana’da Cinayet Alarmı! Adam Dairesinde Ölü Bulundu

Ottakring'de bir dairede erkek cesedi bulunması şehirde cinayet alarmına neden ...

Avusturya | Salzburg’da Üç Yaşındaki Oğluna İstismarda Bulunan Baba 20 Ay Hapis Cezası Aldı

Salzburg Eyalet Mahkemesi, üç yaşındaki oğlunu cinsel olarak istismar eden ...

Sırbistan Horgos Sınır Kapısında 1952 Model ‘’Buick Dynaflow’’ Kaçakçılığı Engellendi

Horgos Sınır Kapısı'nda, nadir bulunan 1952 model Buick Dynaflow'un yurtdışına ...

Yapılan incelemede, yolcunun sırt çantasında 14 yüzük, 12 bilezik, 6 altın zincir, 3 çift küpe ve bir saç aksesuarı bulundu. Mücevheratın toplam ağırlığı 384 gram olarak ölçüldü.

Sınır Kapısında Rutin Kontrol
Olay, gümrük memurlarının sürücüler ve yolculara, yanlarında beyan edecekleri bir şey olup olmadığı sorusunu yönelttikleri sırada ortaya çıktı. Yolcular ve sürücüler, kişisel bagajlarının dışında herhangi bir şey taşımadıklarını beyan etmişlerdi. Ancak, detaylı inceleme sonucunda söz konusu kayıtsız altın mücevherat bulundu.

Yolculara Hatırlatma
Sırbistan gümrük yetkilileri, bu olay vesilesiyle, sınırı geçerken yolcuların yanlarında taşıdıkları tüm değerli eşyaları beyan etmeleri gerektiğini hatırlattı. Bu, hem değerli eşyaların geçici ya da kalıcı olarak el konulma riskini önlemek hem de herhangi bir rahatsızlık yaşanmaması için önemli bir adım olarak vurgulandı.

Bild: Фото Управа царина Републике Србије

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.