Sırbistan Sınır Kapısında Büyük Operasyon: Fransa’dan Yola Çıkan Araçta Gizlenmiş 185.000 Dolar ve 78.000 Euro Ele Geçirildi

Sırbistan’da, Gradina sınır kapısında, bir arabanın koltuklarının altına gizlenmiş 185.000 dolar ve neredeyse 78.000 euro bulundu. Toplamda 250.000 eurodan fazla olan bu döviz miktarı, Fransa – Bulgaristan güzergahında seyahat eden bir araçta ele geçirildi.


Sırbistan Sınır Kapısında Büyük Operasyon: Fransa’dan Yola Çıkan Araçta Gizlenmiş 185.000 Dolar ve 78.000 Euro Ele Geçirildi

UTKAN HABER (Viyana) – Sırbistan gümrük memurları, 6 Şubat 2024 tarihinde Gradina sınır kapısında, bir arabanın koltuklarının altına gizlenmiş 185.000 dolar ve neredeyse 78.000 euroyu içeren büyük miktarda döviz ele geçirdi. Bu olay, Fransa – Bulgaristan güzergahında seyahat eden yabancı plakalı bir aracın ülke çıkış kontrolü sırasında tespit edildi.

Yolcuların İddiaları ve Bulunanlar
Hem sürücü hem de yanındaki yolcu, kontroller sırasında yalnızca kişisel eşyaları ve “biraz” nakit taşıdıklarını belirttiler. Ancak, gümrük memurlarının yaptığı detaylı aramada, ön ve arka koltukların altındaki metal konstrüksiyonlarda cellophane paketler içinde yeni banknot desteleri bulundu. Toplamda, ele geçirilen döviz miktarının 250.000 euroyu aştığı tespit edildi.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya’nın Traiskirchen Sığınma Merkezi’nde Faslı Libyalıyı Bıçakladı

Traiskirchen sığınma merkezinde yaşanan bıçaklı saldırı, bir Libya vatandaşının ağır ...

Viyana’da Cinayet Alarmı! Adam Dairesinde Ölü Bulundu

Ottakring'de bir dairede erkek cesedi bulunması şehirde cinayet alarmına neden ...

Avusturya | Salzburg’da Üç Yaşındaki Oğluna İstismarda Bulunan Baba 20 Ay Hapis Cezası Aldı

Salzburg Eyalet Mahkemesi, üç yaşındaki oğlunu cinsel olarak istismar eden ...

Sırbistan Horgos Sınır Kapısında 1952 Model ‘’Buick Dynaflow’’ Kaçakçılığı Engellendi

Horgos Sınır Kapısı'nda, nadir bulunan 1952 model Buick Dynaflow'un yurtdışına ...

Yolcuların Durumu
Bulunan döviz miktarı ve yolcuların durumu, daha fazla inceleme ve yasal işlem için Polis Teşkilatının Yolsuzlukla Mücadele Birimi’ne teslim edildi. Bu, sınır kapılarında gümrük memurlarının ve polisin sıkı işbirliğinin önemli bir sonucu olarak kaydedildi.

Bild: Фото Управа царина Републике Србије

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.