Avusturya | Vorarlberg’de Sigara Otomatı ve Çöp Kutularını Patlatan Üç Genç Yakalandı

Hard’da, 16, 17 ve 20 yaşlarındaki üç genç, bir sigara otomatını ve iki çöp kutusunu piroteknik madde kullanarak patlattı. Olaydan sonra fiziksel güç kullanarak otomatı açmaya çalıştılar ancak yoldan geçenlerin dikkati üzerine kaçtılar. Kısa süre sonra Hard Güvenlik Müfrezesi ve Polis Karakolu tarafından yakalandılar. Olaylar büyük miktarda maddi hasara yol açtı, ancak hırsızlık yapılmadı ve kimse yaralanmadı.

Avusturya | Vorarlberg’de Sigara Otomatı ve Çöp Kutularını Patlatan Üç Genç Yakalandı

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya’nın Vorarlberg eyaletine bağlı Hard kentindeki sakin bir gece, üç genç tarafından gerçekleştirilen şok edici bir eylemle bölündü. Pazar gününe geçen gece, 16, 17 ve 20 yaşlarındaki gençler, bir sigara otomatını patlatmak için piroteknik madde kullandılar. Patlamanın şiddeti, otomatı hasara uğrattı ve gençler, otomatı açmak için fiziksel güç kullanmaya çalıştılar.

Olay, yoldan geçenlerin dikkatini çekti ve bu durum, suçluların hızla olay yerinden kaçmasına neden oldu. Ancak, yapılan acil arama sonucunda, Hard Güvenlik Müfrezesi ve Polis Karakolu ekipleri, üç şüpheliyi olay yerine yakın bir bölgede başarıyla yakaladı.

Bu olayın yanı sıra, gençlerin Hard’da önceki akşam iki çöp kutusunu daha patlattıkları tespit edildi. Hem sigara otomatında hem de çöp kutularında meydana gelen patlamalar önemli miktarda maddi hasara yol açtı. Şüphelilerin herhangi bir hırsızlık girişiminde bulunmadıkları, ancak yarattıkları zarar nedeniyle Feldkirch Savcılığı ile yapılan görüşme sonrasında serbest bırakılmak üzere şikayet edilecekleri belirtildi.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Viyana’daki Bir Apartmanda Yeni Ev Kuralları: Balkonda Sigara İçmek Yasaklandı

Viyana'nın Ottakring bölgesindeki bir apartmanda, yeni ev kuralları gereği balkonda ...

Avusturya’nın Niederösterreich Eyaletinde Aşırı Hız Yapan Dokuz Araca El Konuldu

Avusturya'da yürürlüğe giren yeni trafik yönetmeliği kapsamında, aşırı hız yapan ...

Avusturya’da 1 Mart 2024’ten İtibaren Polis Tarafından 21 Otomobile El Konuldu

Avusturya'da yürürlüğe giren yeni trafik yönetmeliği kapsamında, aşırı hız yapan ...

Ayrıca, Pyroteknik Yasası’na göre de suç duyurusunda bulunulması bekleniyor. Neyse ki, yaşanan tüm bu olaylarda kimse yaralanmadı.

Yayınlama: 18.02.2024
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.