Almanya | Kuzey Ren-Vestfalya’dan Ailelere Ücretsiz 7 Günlük Tatil Desteği

Kuzey Ren-Vestfalya (NRW) eyaleti, düşük gelirli, birden fazla çocuğa sahip veya tek ebeveynli aileler gibi tatil yapma imkanı olmayan ailelere yönelik olarak ‘Familienzeit NRW’ programı kapsamında 7 günlük ücretsiz tatil ve tam pansiyon sunuyor. Program, ailelerin bir aile tatil merkezinde birlikte vakit geçirmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Almanya | Kuzey Ren-Vestfalya’dan Ailelere Ücretsiz 7 Günlük Tatil Desteği

UTKAN HABER (Viyana) – Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya (NRW) eyaleti, ailelere maliyeti eyalet tarafından karşılanan 7 günlük ücretsiz tatil imkanı sunuyor. Bu destek, özellikle tatil yapamayacak durumda olan düşük gelirli aileler, birden fazla çocuğu olan aileler, tek ebeveynli aileler ve engelli bireyler bulunan aileler için tasarlandı.

NRW eyalet hükümeti tarafından desteklenen ‘Familienzeit NRW’ programı, ailelerin birlikte kaliteli zaman geçirebilecekleri bir aile tatil merkezinde konaklamalarını sağlıyor. Program, yüksek seyahat, konaklama ve yiyecek-içecek maliyetleri nedeniyle tatil yapma şansı olmayan ailelere yönelik bir fırsat sunuyor.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
2024 Yılında ORF’ye Kaydolan Viyanalı Kadının Hesabından 1.094 Euro Kesildi

Viyanalı bir kadın, ORF ev hanehalkı vergisi için kaydını yaptırdıktan ...

Avusturya’da Cennet Gibi Hayat: 56 Yaşındaki Adam 10 Yıldır İşsiz ve İşsizlik Maaşı Alıyor!

Avusturya'da işsizlik oranları artarken, uzun süreli işsizlerin yaşadığı zorluklar da ...

Viyana’daki Bir Apartmanda Yeni Ev Kuralları: Balkonda Sigara İçmek Yasaklandı

Viyana'nın Ottakring bölgesindeki bir apartmanda, yeni ev kuralları gereği balkonda ...

Ücretsiz tatil fırsatından yararlanmak isteyen ailelerin belirli kriterleri karşılaması gerekiyor. Bu kriterler arasında, § 53 Vergi Düzenlemesi Kanunu’na göre desteklenebilir durumda olmak veya geliri “Sosyal Yardımın Standart Oranının Dört Katından Daha Fazla Olmayan Kişiler” arasında olmak yer alıyor. Gelirden bağımsız olarak, bakıma muhtaç çocukları olan aileler veya en az bir engelli aile üyesi bulunan aileler de program kapsamında değerlendiriliyor.

Familienzeit NRW’ programı, ailelerin bir arada vakit geçirebilmesi ve günlük yaşamın streslerinden uzaklaşabilmesi için önemli bir imkan sunuyor. Aileler, program hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için ilgili devlet kurumlarına başvurabilirler. Bu destek sayesinde, tatil yapma hayali kuran pek çok aile için unutulmaz anılar biriktirme fırsatı doğuyor.

Yayınlama: 18.02.2024
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.