Avusturya | Viyana’da yaşayan Türk vatandaşların yüzde 73,29’u Erdoğan dedi! Açılan sandık oranı yüzde 93,98

Avusturya’nın Viyana eyaletinde yaşayan Türklerin yüzde 73,29’u Erdoğan, yüzde 24,57’si Kılıçdaroğlu ve yüzde 1,49’u Oğan’a oy verdi.


Avusturya | Viyana’da yaşayan Türk vatandaşların yüzde 73,29’u Erdoğan dedi! Açılan sandık oranı yüzde 93,98
Yayınlama: 15.05.2023
A+
A-

UTKAN HABER (Viyana) – Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için yurt dışında kullanılan oyların sonuçları geliyor. An itibarıyla Cumhurbaşkanı seçiminde ilk sırada Recep Tayyip Erdoğan, ikinci sırada Kemal Kılıçdaroğlu yer alıyor. Milletvekili Genel Seçiminde ise ilk sırada Cumhur İttifakı, ikinci sırada ise Millet İttifakı bulunuyor.

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının açıklanmaya başlamasıyla birlikte, yurtdışı seçim sonuçları sorgulanıyor. Yurtdışında açılan sandık oranı ve çıkan sonuçlar belli olmaya başladı.

Yurt dışı temsilciliklerindeki oy verme işlemi 9 Mayıs’ta sona erdi. Bulunduğu ülkede belirlenen sürede oy kullanamayanlar 14 Mayıs’a kadar gümrük kapılarında oy verdi. Bu seçmenler için gümrüklerde 4 bin 671 gümrük sandık kurulu kuruldu.

Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için yurt dışında kullanılan oyların sonuçları geliyor. An itibarıyla Cumhurbaşkanı seçiminde ilk sırada Recep Tayyip Erdoğan, ikinci sırada Kemal Kılıçdaroğlu yer alıyor. Milletvekili Genel Seçiminde ise ilk sırada Cumhur İttifakı, ikinci sırada ise Millet İttifakı bulunuyor.

Viyana’da seçim sonuçları şöyle:
Viyana’da (Açılan sandık: Yüzde 93,98)

-Cumhur İttifakı Recep Tayyip Erdoğan: Yüzde 73.29
-Millet İttifakı Kemal Kılıçdaroğlu: Yüzde 24.57
-ATA İttifakı Sinan Oğan: Yüzde 1,49

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.