Avusturya Inntal Otoyolunda Büyük Uyuşturucu Operasyonu: 120 Kilogram Esrar Ele Geçirildi

Avusturya’nın Inntal otoyolunda yapılan büyük bir uyuşturucu operasyonunda 120 kilogram marihuana ele geçirildi. Bu operasyon, bir Bulgar kamyonunun Langkampfen yakınlarında durdurulmasıyla gerçekleşti ve ele geçirilen marihuananın sokak değerinin yaklaşık bir milyon Euro olduğu tahmin ediliyor.

Avusturya Inntal Otoyolunda Büyük Uyuşturucu Operasyonu: 120 Kilogram Esrar Ele Geçirildi

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya’da geçtiğimiz Cuma günü, Inntal otoyolu (A12) üzerinde, Langkampfen yakınlarında, yaklaşık 120 kilogram marihuana taşıyan bir Bulgar kamyonu polis tarafından durduruldu. Polisin Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, ele geçirilen uyuşturucunun sokak satış değeri yaklaşık bir milyon Euro olarak tahmin ediliyor.

47 yaşındaki Bulgar şoför olay yerinde tutuklandı. Bulgar haber ajansı BTA’nın ulusal güvenlik otoritelerine dayandırdığı haberlere göre, yakalanan sürücü, uluslararası faaliyet gösteren bir uyuşturucu kaçakçılığı çetesinin bir üyesi.

Tirol polisi, kamyonun yüksek miktarda bağımlılık yapıcı madde taşıdığına dair önceden bilgi almıştı. Langkampfen’deki bir park alanında durdurulan ve tuvalet kağıdı ile dolu olarak görünen araçta yapılan aramada, bir narkotik dedektör köpeği sayesinde, yük alanında gizlenmiş 110 paket bağımlılık yapıcı madde bulundu. Araç sürücüsü hakkında zaten bir tutuklama kararı bulunuyordu.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Viyana’da Kültürel Çatışmalar Artarken, Başkan Yardımcısı Wiederkehr’den Ulusal Dayanışma Çağrısı

Viyana'nın Başkan Yardımcısı ve Entegrasyon Konseyi Başkanı Christoph Wiederkehr, şehirde ...

Avusturya’da Tek Ebeveynlere ve Tek Gelirli Ailelere 1.500 Euro’ya Kadar Yardım

Avusturya'da tek ebeveynlere ve tek kazançlı ailelere yönelik mali destekler, ...

Avusturya | Steiermark Eyalet Valisi Drexler: Mültecilerin Aile Birleşimini Tamamen Durdurmalıyız

Steiermark Eyalet Valisi Christopher Drexler, mültecilerin aile birleşimi politikalarının tamamen ...

Avusturya’da Doktor Randevuları Haftalar Sonrasına Veriliyor: Özel Doktor Randevusu Hemen Alınıyor

Avusturya'da sağlık sistemi iki katmana ayrılmış durumda: Kasa doktorlarından randevu ...

Operasyonun bir parçası olarak, uyuşturucu çetesinin diğer üyeleri de farklı yerlerde yakalandı. İspanya’da, gizli bir bölme bulunan ikinci bir tırda yapılan durdurma sonucu 41 ve 69 yaşlarındaki iki erkek daha tutuklandı. Kuzey Merkez Bulgaristan’daki Sishtov kasabasında düzenlenen baskınlarda ise nakit para, cep telefonları, laptoplar ve yasa dışı mühimmat ele geçirildi. Ayrıca, Bulgar-Türk sınırında durdurulan Türk plakalı bir kamyon içerisinde ek 378 kilogram marihuana bulundu.

Yayınlama: 13.03.2024
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.