Avusturya | Innsbruck’ta Okul Yakınında Çocukları Rahatsız Eden Şüpheli Aranıyor

Innsbruck’ta bir okulun yakınında çocukları tehdit eden ve onlardan para ile cep telefonu talep eden kimliği belirsiz bir şahıs aranıyor. Sabah saatlerinde meydana gelen olayda, bir çocuk annesini arayarak yardım istedi ve bu durum şüphelinin olay yerinden kaçmasına neden oldu.

Avusturya | Innsbruck’ta Okul Yakınında Çocukları Rahatsız Eden Şüpheli Aranıyor

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya’nın Tirol eyaletinin başkenti Innsbruck bölgesinde bir okulun yakınlarında gerçekleşen ve çocukların güvenliğini tehdit eden bir olayla sarsıldı. Çarşamba sabahı, Freundsbergstraße’de yürüyen birkaç çocuk, kimliği belirlenemeyen bir adam tarafından durduruldu. Şüpheli, çocuklardan birine bıçak göstererek para ve cep telefonu talep etti.

Olay, yerel saatle sabah 7.30 civarında yaşandı. Bir durumda, yabancı bir öğrenciyi yanına çağırdı ve öğrenci bu tehdit karşısında annesini arayarak yardım istedi. Bu durum, saldırganın olay yerinden kaçmasına neden oldu ve adam Gutshofpark yönünde kayıplara karıştı.

Gün içinde, 23 yaşındaki bir kadın da saldırganın çocuklara yönelik girişimlerine tanık oldu ve müdahale etti. Kadın, şüphelinin kendisini takip etmeye başlaması üzerine enerjik bir şekilde bağırarak saldırganı uzaklaştırmayı başardı.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Viyana’da Kültürel Çatışmalar Artarken, Başkan Yardımcısı Wiederkehr’den Ulusal Dayanışma Çağrısı

Viyana'nın Başkan Yardımcısı ve Entegrasyon Konseyi Başkanı Christoph Wiederkehr, şehirde ...

Avusturya’da Tek Ebeveynlere ve Tek Gelirli Ailelere 1.500 Euro’ya Kadar Yardım

Avusturya'da tek ebeveynlere ve tek kazançlı ailelere yönelik mali destekler, ...

Avusturya | Steiermark Eyalet Valisi Drexler: Mültecilerin Aile Birleşimini Tamamen Durdurmalıyız

Steiermark Eyalet Valisi Christopher Drexler, mültecilerin aile birleşimi politikalarının tamamen ...

Avusturya’da Doktor Randevuları Haftalar Sonrasına Veriliyor: Özel Doktor Randevusu Hemen Alınıyor

Avusturya'da sağlık sistemi iki katmana ayrılmış durumda: Kasa doktorlarından randevu ...

Polis şimdi, bu endişe verici olaya karışan kişiyi bulmak için bir soruşturma yürütüyor. Şüpheli şu şekilde tanımlanıyor: Yaklaşık 20 yaşında, 170 ile 175 santimetre boyunda, ince yapılı, açık saçlı ve çok açık tenli. Gözlük takıyor ve olay sırasında siyah bir kapüşonlu ceket, koyu renkli pantolon ve koyu bir boyunluk giyiyordu.

Polis, tanıklardan gelen ipuçlarının soruşturmaya yardımcı olabileceğini belirtiyor ve vatandaşlardan şüpheli hakkında bilgi sahibi olanların Innsbruck Şehir Polis Komutanlığı’nın Kriminal Büro’suna 059133/75-3333 numarasından ulaşmalarını rica ediyor.

Yayınlama: 21.03.2024
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.