2024 Yerel Seçimlerinde Ünlü İsimler Sahneye Çıktı: Behzat Amir Etimesgut’un Yeni Başkanı


Erdal Beşikçioğlu, 2024 yerel seçimlerinde CHP Ankara Etimesgut Belediye Başkanı olarak seçildi; sanat ve spor dünyasından isimlerin siyasete katılımı dikkat çekti.

2024 Yerel Seçimlerinde Ünlü İsimler Sahneye Çıktı: Behzat Amir Etimesgut’un Yeni Başkanı


UTKAN HABER (Viyana) – 2024 yerel seçimleri, siyaset sahnesine sanat ve spor dünyasından birçok ünlü ismi çekti. Parti çatısı altında veya bağımsız olarak yarışa katılan bu isimler arasında, CHP Ankara Etimesgut Belediye Başkan Adayı olarak yarışan ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu dikkatleri üzerine çekti. Beşikçioğlu, seçimleri yüzde elli üzerinde bir oy oranıyla kazanarak, en yakın rakibi olan MHP adayına yaklaşık yirmi puan fark attı ve Etimesgut’un yeni belediye başkanı oldu.

Yerel seçimlerde ünlü isimlerin katılımı, seçimlere olan ilgiyi artırırken, Erdal Beşikçioğlu gibi isimlerin başarısı, siyasetteki çeşitliliği ve farklı alanlardan gelen adayların da başarılı olabileceğini gösterdi. Etimesgut halkı, Beşikçioğlu’nun sanat dünyasındaki başarısını siyasete taşımasını bekliyor.

Diğer ünlü adaylar arasında yer alan türkücü Davut Güloğlu, Yeniden Refah Partisi’nden Düzce belediye başkan adayı olarak seçime katıldı ancak başkanlık koltuğunu AK Partili rakibine bıraktı. Şarkıcı Hakan Peker ise İYİ Parti’den Karabük’ün Safranbolu ilçesi için yarıştı ve beşinci sırada kalarak seçim yarışını tamamladı.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Ünlü Sunucu Hakan Ural Türk Kahvesi Fiyatlarına İsyan Etti: “Buna Bir Çare Bulsunlar”

Ünlü sunucu Hakan Ural, yüksek yeme-içme fiyatlarına tepki gösterdi. Özellikle ...

1 Milyon TL’nin 1 Aylık Getirisi Dudak Uçuklatıyor: Mevduat Faizlerindeki Artış Yatırımcıları Sevindiriyor

Türkiye'deki bankaların mevduat faiz oranlarındaki artış, 1 milyon TL yatırımın ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Biz Bitti Demeden Bitmez, Bitmeyecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçim sonuçlarını değerlendirirken AK Parti'nin yoluna devam ...

Ekranların Yıldızı Hakan Ural: ‘Trollerin saldırısıyla karşı karşıyayım’

Ünlü televizyon yorumcusu Hakan Ural, sosyal medyada ve bazı medya ...

Etimesgut’ta yeni dönem, Erdal Beşikçioğlu’nun liderliğinde başlarken, sanat ve siyaset dünyasının kesiştiği bu seçimler, yerel yönetimlere yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor. Seçmenler, ünlü isimlerin siyaset sahnesindeki performanslarını ilgiyle takip etmeye devam edecek.

Yayınlama: 01.04.2024
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.