YRP Başkanı Fatih Erbakan: Milletimiz yolunu kaybetmiş vefasızlara en güzel dersi verdi


Yeniden Refah Partisi, 2024 yerel seçimlerinde %6 oy oranıyla Türkiye’nin 3. büyük partisi oldu, Şanlıurfa ve Yozgat dahil 69 belediye kazandı.


YRP Başkanı Fatih Erbakan: Milletimiz yolunu kaybetmiş vefasızlara en güzel dersi verdi


UTKAN HABER (Viyana) – Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin 2024 yerel seçim sonuçlarına ilişkin parti genel merkezinde önemli açıklamalarda bulundu. Erbakan, Yeniden Refah Partisi’nin Türkiye genelinde yüzde 6 oy oranına ulaştığını ve 14 Mayıs seçimlerine göre oylarını yüzde 100’ün üzerinde artırarak Türkiye’nin üçüncü büyük partisi olduğunu ifade etti.

Yeniden Refah Partisi Seçimlerde Yüzde 6 Oy Oranıyla Türkiye’nin 3. Partisi Oldu
Erbakan, “Partimiz seçimlerin tartışmasız galibi ve yıldızıdır” diyerek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Yozgat Belediyesi başta olmak üzere toplamda 69 belediyede zafer kazandıklarını belirtti. Bu başarının, Yeniden Refah Partisi ve Milli Görüş ideolojisinin millet nezdindeki güçlü tercihini yansıttığını vurgulayan Erbakan, bu sonuçların aynı zamanda Milli Görüş’ün yeniden şahlanışının ve iktidar yürüyüşünün başlangıcı olduğunu söyledi.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Ünlü Sunucu Hakan Ural Türk Kahvesi Fiyatlarına İsyan Etti: “Buna Bir Çare Bulsunlar”

Ünlü sunucu Hakan Ural, yüksek yeme-içme fiyatlarına tepki gösterdi. Özellikle ...

1 Milyon TL’nin 1 Aylık Getirisi Dudak Uçuklatıyor: Mevduat Faizlerindeki Artış Yatırımcıları Sevindiriyor

Türkiye'deki bankaların mevduat faiz oranlarındaki artış, 1 milyon TL yatırımın ...

22 Nisan 2024: Türkiye Yolunda Ülkelerin Güncel Akaryakıt Fiyatları ve Tasarruf İpuçları


22 Nisan 2024 itibariyle, Türkiye'ye seyahat eden Türk vatandaşları için ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Biz Bitti Demeden Bitmez, Bitmeyecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçim sonuçlarını değerlendirirken AK Parti'nin yoluna devam ...

Erbakan, seçim sonuçlarının AK Parti için bir uyarı anlamı taşıdığını ve iktidar partisinin 2019 yerel seçimlerine göre yüzde 8 oranında oy kaybederek, 574 belediye başkanlığından 381’e düştüğünü ifade etti. Erbakan, bu sonuçların ekonomik kriz, yoksulluk, İsrail ile devam eden ticaret ilişkileri, terör örgütlerine karşı tutum ve İsveç’in NATO üyeliğine onay gibi faktörlerden kaynaklandığını belirtti. Ayrıca, yönetimde ve dış politikada adaletin önemine vurgu yaparak, iktidarın alması gereken derslerin altını çizdi.

Yeniden Refah liderinin bu açıklamaları, yerel seçimlerin ardından Türk siyasetindeki dengelerin yeniden şekillendiğine işaret ediyor ve Yeniden Refah Partisi’nin elde ettiği başarı, partinin gelecekteki siyasi hareketliliğine dair önemli ipuçları veriyor.

Yayınlama: 01.04.2024
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.