Viyana’da Kaçak Durumdaki 16 Yaşındaki Afgan Mahkum Yakalandı

Tutuklu Yousef A., tam bir haftadır kaçak durumdaydı. Polis raporuna göre, 16 yaşındaki genç Viyana’nın Ottakring bölgesinde yakalandı.

Viyana’da Kaçak Durumdaki 16 Yaşındaki Afgan Mahkum Yakalandı

UTKAN HABER (Viyana) – Viyana’nın Ottakring bölgesinde, geçen haftadan beri kaçak durumda olan 16 yaşındaki Afgan mahkum Yousef A. polis tarafından yakalandı. Bu bilgi, polis tarafından Pazartesi akşamı yapılan bir açıklama ile kamuoyuna duyuruldu.

Yousef A., geçen Pazartesi günü Gerasdorf gençlik cezaevinden bir doktor randevusu sırasında kaçmıştı. Wiener Neustadt’taki bir muayeneye götürülen genç mahkum, kelepçeli olmasına rağmen uygun bir anı bularak, Gerasdorf Adalet Bakanlığı (Neunkirchen) memurlarından kaçmayı başarmıştı. Genç şiddet suçlusu sadece koşarak olay yerinden uzaklaşmıştı.

Niederösterreich Eyalet Polisi, pazartesi akşamı yaptığı açıklamada, “titiz soruşturmalar” sonucunda aranan kişinin bulunduğunu bildirdi. Bu soruşturmalarda Wiener Neustadt Burgplatz Polis Karakolu ve Wiener Neustadt Şehir Polis Komutanlığı operatif kriminal servisi görevlileri yer aldı.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Viyana Şehir Merkezinde Petrol İstasyonları Arasında 12 Cent Fiyat Farkı Bulunuyor

Avusturya'da yakıt fiyatları Mayıs ayındaki tatil günleri ve uzatılmış hafta ...

Viyana’da Kültürel Çatışmalar Artarken, Başkan Yardımcısı Wiederkehr’den Ulusal Dayanışma Çağrısı

Viyana'nın Başkan Yardımcısı ve Entegrasyon Konseyi Başkanı Christoph Wiederkehr, şehirde ...

Avusturyalı 91 Yaşındaki Milyoner Lugner Düğün Dansı Hazırlıklarına Küçük Arısıyla Başladı

Avusturyalı ünlü iş insanı Richard Lugner, 91 yaşında, "Bienchen" lakaplı ...

Viyana’da 13A Otobüs Şoförü Ağlayan Küçük Çocuklu Anneyi Otobüsten Attı

Viyana'da 13A otobüs hattında çalışan bir şoför, sürekli ağlayan küçük ...

17 Yaşındaki Kız Şüpheli Olarak Belirlendi
Yousef A., 20 Kasım 2023 Pazartesi günü, saat 14.15 sıralarında Niederösterreich Eyalet Kriminal Dairesi ve Sokak Suçlarıyla Mücadele Birimi’nin desteğiyle Wien-Ottakring’de yakalandı ve Gerasdorf Adalet Bakanlığına teslim edildi. Bununla birlikte, Wiener Neustadt’tan 17 yaşındaki bir kızın, yardım ve yataklık şüphesiyle suç ortağı olarak tespit edildiği belirtildi. Şüpheli suçlamaları kabul etmedi ve soruşturmalar tamamlandıktan sonra Wiener Neustadt Savcılığına bildirilecek.

Bu olay, Avusturya’da genç suçluların cezaevlerinden kaçışları ve gençlik suçlarına ilişkin daha geniş bir tartışmanın parçası olarak dikkat çekiyor. Soruşturmanın devam eden aşamaları hakkında daha fazla bilgi verilmesi bekleniyor.

Yayınlama: 20.11.2023
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.