Avusturya’da Yetişkin ve Çocuklara Aylık 60 Euro Ek Ödeme: Toplamda 240 Euro Ödeme Yapılacak

Sosyal yardım alan kişiler, uzun süredir vaat edilen aylık 60 Euro’luk ek ödemenin dağıtılmasını bekliyorlar. Bu ek ödeme, yıl sonuna kadar yetişkinler için ve 2024 sonuna kadar çocuklar için aylık olarak geçerli olacak. Şimdi bu ödemenin, geriye dönük dört ay için toplamda 240 Euro olarak yapılacağı belirtiliyor.


Avusturya’da Yetişkin ve Çocuklara Aylık 60 Euro Ek Ödeme: Toplamda 240 Euro Ödeme Yapılacak

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya’da sosyal yardım alan yetişkin ve çocuklar için uzun süredir beklenen müjde geldi. Federal hükümet, yıl sonuna kadar yetişkinler için ve 2024 sonuna kadar çocuklar için geçerli olacak aylık 60 Euro’luk ek ödeme yapılacağını duyurdu. Bu ek ödemeler, toplamda geriye dönük dört ay için 240 Euro olarak yapılacak.

Bu yaz, büyük bir duyuru ile açıklanan yardım, şimdiye kadar az sayıda hak sahibi tarafından alınabilmişti. Ancak, Viyana Belediyesi’nin yaptığı son açıklamaya göre, yaklaşık 160.000 kişi ve çocuklarına bu yardımın birkaç gün içinde verilmesi bekleniyor. Özellikle çocuklu işsizler, bu miktarı Eylül ayından bu yana almaya başlamışlardı. Ancak, sosyal yardım alanlar bu finansal desteği hala beklemekteydi.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya’da yeni bonus: Bu kişilere 750 Euro ödeme yapılacak

Avusturya'da, bakım veren aile üyelerine yönelik yeni bir bonus düzenlemesi ...

Avusturya’da Kasım Ayında Enflasyon Sabit: Oran %5,4’te Kaldı

Avusturya'da Ekim ayına göre %0,4 artışla Harmonize Tüketici Fiyat Endeksi ...

Avusturya’da Yetim Aylıklarına Zam: 2024 Yılında 24 Yaşına Kadar Olanlar İçin Aylık 672 Euro Olacak


2024 yılında Avusturya'da maaşlar ve emekli maaşları, özellikle asgari emeklilik ...

Avusturya’da Emekli Maaşlarına Zam: 2024 Yılında Asgari Emekli Maaşı 1.217 Euro’ya Yükselecek


2024 yılında Avusturya'da maaşlar ve emekli maaşları, özellikle asgari emeklilik ...

Viyana Belediyesi, ilk ödemelerin Aralık ayının ilk iş günlerinde yapılacağını özel olarak belirtti. Eylül ayında özel ödemelerin Kasım 2023’te yapılacağına dair duyurulara rağmen, şu ana kadar herhangi bir ödeme gerçekleşmemişti. Bu gecikmenin federal hükümet ve Sosyal Bakanlıkta yaşanan sorunlardan kaynaklandığı belirtiliyor.

Viyana’da yapılacak ödemelerle ilgili olarak Sosyal, Sosyal ve Sağlık Hukuku Departmanı, “Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim ayları için hem çocuklar hem de yetişkinler için dört ayrı ödeme yapılacağını” açıkladı. Bu, Aralık ayında kişi başına toplam 240 Euro’nun geriye dönük olarak ödeneceği anlamına geliyor.

2024 Ocak ayından itibaren, kişi başına aylık 60 Euro’luk ödemeler, 2023 Kasım için geriye dönük olarak Ocak ayında ve 2023 Aralık için Şubat 2024’te yapılacak.

Ayrıca, 2023 Temmuz ayından itibaren, ayda 60 Euro’luk bu özel yardımı, ayda 2.000 Euro’dan az brüt geliri olan tüm tek kazançlılar, sosyal yardım, işsizlik maaşı, acil yardım veya dengeleme ödeneği alanlar alabilecek. Bu yardım, 2024 sonuna kadar geçerli olacak.

Diğer eyaletlerde, özellikle Vorarlberg ve Kärnten’da, özel yardımların ödemesine zaten başlanmış durumda. Steiermark’ta ise, ödemelerin en erken 2024 Ocak ayında yapılması bekleniyor. Steiermark Eyalet Hükümeti Ofisi, bu teşvik eyleminin büyüklüğü nedeniyle eyaletlerdeki idare için ek kaynakların (personel) bulunması ve teknik altyapıların (IT sistemleri) oluşturulmasının gerektiğini açıkladı. Bu, sosyal yardım alanların Ocak 2024’te doğrudan 360 Euro’luk tüm yıllık miktarı alabilecekleri anlamına gelebilir.

Salzburg, Oberösterreich, Niederösterreich, Tirol ve Burgenland’daki ödeme durumu veya zamanlaması hakkında yapılan diğer sorgulamalar şu ana kadar cevapsız kaldı. Konuyla ilgili yeni bilgiler elimize geçtikçe utkanhaber.com sayfamızdan bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Özet:

  • Viyana’daki sosyal yardım alanlar için ödemeler 2023 Aralık başında başlayacak.
  • Yetişkin ve çocuk başına dört ay geriye dönük (240 Euro) ödenecek.
  • Ocak ayından itibaren, aylık 60 Euro’luk özel yardım ödemesi yapılacak.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.