Viyana FPÖ partisi Mahdalik: Tüm bölgelerde saat 18:00’den itibaren parklar ücretsiz olsun

Viyana FPÖ partisi, park şerifleri saat 18:00’den sonra evlerine gitsin ve araba sürücüleri park fişi yazmasına gerek kalmasın.

Viyana FPÖ partisi Mahdalik: Tüm bölgelerde saat 18:00’den itibaren parklar ücretsiz olsun
Yayınlama: 05.03.2023
A+
A-

UTKAN HABER (Viyana) – Viyana’da tüm semtlerde kapsamlı bir “kısa süreli park alanı” bulunmaktadır. Bu, aracınızı genellikle Pazartesi’den Cuma’ya sabah 9’dan akşam 22’ye kadar bir ücret karşılığında en fazla iki saat park edebileceğiniz anlamına gelir. Bu alanlardaki işletmelerin bulunduğu sokaklarda da özel kurallar geçerlidir. 

Aracınızı bu alanlarda park ettiğinizde, çeşitli yerlerden (örneğin sigara ve dergi satılan büfeler) 15, 30 dakika veya 1, 1.5, 2 saatlik park bileti (“Kurzparkscheine”) satın alıp park süresine göre doldurduktan sonra aracın ön camına görünür bir şekilde koymalısınız. Kısa süreli araç park alanlarının fiyatı:

  • yarım saat için 1.25 Avro 
  • bir saat için 2.50 Avro
  • 1.5 saat için 3.75 Avro
  • 2 saat için ise 5 Avro’dur 
  • 15 dakikalık park biletleri ücretsizdir

Viyana Belediyesinin yıllık parkpickerl kazancı 171 milyon Euro’ya çıktı
Viyana FPÖ trafik sözcüsü Toni Mahdalik, SPÖ, NEOS ve Yeşiller tarafından bir yıl önce kararlaştırılan tüm bölgelerde park genişletilmesiyle sürücüler Noel ağaçları gibi temizleniyor. Şehrin bu soygundan elde ettiği gelir 2022’de 54 milyon artarak 171 milyon avroya yükseldi. Park şerifleri artık kaldırımları veya çok dar sokakları olmayan, insanların onlarca yıldır park ettiği yerleşim yerlerindeki insanları acımasızca cezalandırıyor.

Viyana FPÖ partisi bu park soyguna son vermek istiyor
Ayrıca Toni Mahdalik, ‘’1 Ocak 2023’te kısa süreli park etme oranları yüzde 14 arttı. FPÖ’ye göre şehrin tek gelir kaynağı bu değil. Çünkü park sticker sahiplerinden de ödeme isteniyor. Çıkartma için 50 Euro işlem ücreti alınıyor, yıllık veya iki yılda bir, her uzatmada yeniden ödenmesi gerekiyor. Parklar 18:00’den itibaren ücretsiz olsun.’’ diye açıklama yaptı.

FPÖ ücretsiz otoparkı daha erken istiyor
Akşam aile ziyaretlerinin maliyetli bir mesele haline geldiğini ve restoranların da bu soygundan muzdarip olduğunu söylüyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.