Avusturya’nın Başkenti Viyana’da taksi ücretleri yüzde 20 artacak

Genel enflasyon dalgası nedeniyle Viyana’da taksi fiyatları da artabilir.

Avusturya’nın Başkenti Viyana’da taksi ücretleri yüzde 20 artacak
Yayınlama: 05.03.2023
A+
A-

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya “Kurier” ve ORF-Vienna’nın Cumartesi günü bildirdiğine göre taksi loncası, Çalışma Odası ve Viyana Belediyesi müzakerelere başladı. Viyana Taksiciler Birliği Başkanı Leopold Kautzner, Viyana taksi tarifesinin şu anda şehirle değerlendirildiğini söylüyor. Şu ana kadar yüzdelerle ilgili olmadı. Fiyat artışıyla ilgili spekülasyonlar var. Fiyatlar valilik kararnamesi ile belirlenir. Viyana’daki taksi fiyatları en son 2021’de Viyana Belediye Başkanı Michael Ludwig (SPÖ) tarafından yayınlanan bir kararname ile değiştirilmişti.

Viyana’da taksiler daha pahalı hale gelebilir
Yakın gelecekte Viyana şehri ile başka bir randevu olacak. 2021’de tanıtılan yeni tarife yapısıyla da ilgili. Uber veya Bolt gibi taksiler ve seyahat hizmetleri için birleşik ticaretin tanıtılmasından bu yana, Viyana, rezerve edilen yolculuklar için bir fiyat aralığı özelliğine sahip oldu. Fiyat, tarifenin yüzde 20’ye kadar üstünde veya altında olabilir. Bu şekilde, yoğun zamanlarda daha fazla, talebin zayıf olduğu zamanlarda daha az ücret alınabilir.

Berlin’de tarifeler son zamanlarda yüzde 20 arttı. Medyada işlerin Viyana’da bu kadar ileri gidebileceğine dair spekülasyonlar vardı. “Kurier” e göre, taksi endüstrisinin içindekiler bu zamdan memnun kalacaklardır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.