Türkiye’den Avusturya’ya Turist veya Aile Birleşimi Vizesi İçin Trabzon’daki VFS Global Şubesinden Randevu Alabilirsiniz

Avusturya’ya seyahat etmek isteyen Üçüncü Dünya Ülke vatandaşları için vize başvuruları, Trabzon VFS Global şubesi üzerinden gerçekleştirilebilir. Avusturya’da 6 aya kadar olan kısa süreli ziyaretler için Schengen vizesi gerekmekte, 6 aydan uzun sürecek seyahatler için ise oturum hakkı hükümleri devreye girmektedir. VFS Global, Türkiye’deki başvuruları kabul eden tek yetkili kurumdur ve randevuların alınması giderek zorlaşmaktadır.

Türkiye’den Avusturya’ya Turist veya Aile Birleşimi Vizesi İçin Trabzon’daki VFS Global Şubesinden Randevu Alabilirsiniz

UTKAN HABER (Viyana)Türk vatandaşlarının Avrupa ülkelerine yönelik vize başvurularındaki ret oranları tarihin en yüksek seviyelerine ulaşmış durumda. En son gelen bilgilere göre, İspanya, İtalya ve Almanya gibi üç Avrupa ülkesi, Türkiye’den yapılan vize başvurularını Mayıs sonuna kadar askıya almıştır.

Türkiye ile Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki siyasi gerilimler ve son yıllarda artan para karşılığı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlıkları, Schengen vizesi başvurularını olumsuz etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Yaklaşık yüzde 20’ye varan ret oranı ile Türkiye, Avrupa’dan aldığı en yüksek ret oranlarıyla karşı karşıya kalmış durumda, fakat bu durum, AB ülkelerine olan talebi azaltmış değil.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya Otobanlarında Fahiş Akaryakıt Fiyatları: Bir Depoda 34 Euro Fark Oluyor

Avusturya otobanlarında akaryakıt fiyatları şehir içinden çok daha yüksek olup, ...

Gurbetçilere Üzücü Haber: Yurtdışından Türkiye’ye İkinci Telefon Getirilmesine Yasak Getirildi

Türkiye'ye yurtdışından ikinci bir cep telefonu getirilmesine yasak getirildi; fazladan ...

Avusturya’ya seyahat etmek isteyenler, özellikle turistik, iş veya aile birleşimi amaçlı ziyaretler için zorunlu olan Schengen vizesi başvurularını VFS Global aracılığıyla yapmalıdır. Bu başvurular, Avusturya’nın İstanbul Başkonsolosluğu tarafından Türkiye genelindeki tüm başvuru sahipleri için değerlendirilmektedir. Ancak, doğrudan konsolosluktan yapılan başvurular geçici bir süre için kabul edilmemektedir.

VFS Global üzerinden yapılan başvurular için randevu almak son dönemlerde oldukça güçleşmiştir. Birçok vatandaş, randevuların karaborsaya düştüğünü veya uygun randevu tarihlerinin hızla dolup tükendiğini belirtiyor. Utkan Tv’nin yaptığı denemelerde, Trabzon şubesinden en erken 21.06.2024 tarihi için randevu alınabildiği görülmüştür. Vize başvuruları, en erken 6 ay öncesinden ve en geç seyahat tarihinden 15 gün öncesine kadar yapılabilmektedir.

Başvuru sahipleri, Türkiye’deki çeşitli illerden başvuru yapabilir. Bunlar arasında İstanbul (Beyoğlu/Altunizade), Bursa, Edirne, Ankara, Antalya, Izmir, Muğla (Bodrum), Gaziantep ve Trabzon yer almaktadır. Başvuru süreci ve gerekli belgeler hakkında daha fazla bilgi almak için VFS Global’in resmi internet sitesini ziyaret edebilir veya doğrudan iletişim numarasından bilgi alabilirsiniz.

Yayınlama: 30.04.2024
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.