İskenderun belediye başkanı Mehmet Dönmez makam odasının kapısını söktü 

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Belediye Başkanı Mehmet Dönmez’in ilk icraatı makam kapısını sökmek oldu.

İskenderun belediye başkanı Mehmet Dönmez makam odasının kapısını söktü 

UTKAN HABER (Viyana) – 31 Mart yerel seçimlerinde en yakın rakibine bin 77 oy fark atarak zafer kazanan Mehmet Dönmez, İskenderun Belediye Başkanlığı görevine resmi olarak başladı. İskenderun İlçe Seçim Kurulu’nda düzenlenen törende mazbatasını alan Dönmez, ardından coşkulu bir kalabalıkla beraber İskenderun Belediyesi’ne geçti.

Belediyede yapılan devir teslim töreninin hemen ardından Başkan Dönmez, makam odasının kapısını sökerek, seçim meydanlarında verdiği “söz milletindir” vaadini gerçekleştirmiş oldu. Dönmez’in bu hareketi, yönetim anlayışında şeffaflığa ve vatandaşla iç içe olmaya verdiği önemi simgeliyor.

Cumhur İttifakı adayı olarak seçimi kazanan Mehmet Dönmez, “Biz de Sayın Cumhurbaşkanımızın izinden giderek, aramızdaki engelleri kaldıran ilk engel olarak, kapıları kaldırmak suretiyle, görevimize başlıyoruz. Vatandaşlarımıza engel diye görülen, ilk engeli beraber kaldırıyoruz, buyurun arkadaşlar” şeklinde konuştu.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Gurbetçilere Üzücü Haber: Yurtdışından Türkiye’ye İkinci Telefon Getirilmesine Yasak Getirildi

Türkiye'ye yurtdışından ikinci bir cep telefonu getirilmesine yasak getirildi; fazladan ...

Avusturya-Türkiye İlişkilerinde Yeni Perspektifler: Dışişleri Bakanı Schallenberg Ankara’da

Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg, 13-14 Mayıs tarihlerinde Türkiye'ye gerçekleştirdiği ...

Avusturya Dışişleri Bakanı Schallenberg’den Türkiye’ye Anlamlı Ziyaret: Anıtkabir’de Atatürk’ü Andı”

Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg, Türkiye ziyareti sırasında Viyana ile ...

Görevi Fatih Tosyalı’dan devralan Dönmez, makam koltuğuna oturduğu ilk anda yaptığı açıklamada, “Tüm İskenderun’un Belediye Başkanıyım” diyerek, partizanlık yerine kucaklayıcı bir yönetim anlayışının altını çizdi. Ardından, “Vatandaşlarımızla aramızda engel kalmayacak” diyerek makam odasının kapısını kendi elleriyle çıkardı.

Mehmet Dönmez’in bu ilk icraatı, İskenderun halkı tarafından ilgi ve takdirle karşılandı. Başkanın, yönetim sürecinde vatandaşların kolaylıkla ulaşabilirliğini sağlayacak daha birçok yenilikçi adım atması bekleniyor.

Yayınlama: 09.04.2024
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.