Avusturya’da Ailelere Yeni Destek Paketleri: Okul Spor Haftası için 100 Euro ve Bebek Bezleri İçin 90 Euro Yardım

Avusturya’nın Oberösterreich bölgesi, artan yaşam maliyetleri karşısında ailelere maddi destek sağlamak amacıyla yeni yardım paketleri sunuyor. Bu destekler, okul spor haftası için 100 Euro ve bebek bezleri için 90 Euro yardımı içeriyor.

Avusturya’da Ailelere Yeni Destek Paketleri: Okul Spor Haftası için 100 Euro ve Bebek Bezleri İçin 90 Euro Yardım

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya’nın Oberösterreich bölgesi, artan yaşam maliyetlerinin yarattığı baskı altındaki ailelere destek olmak için iki yeni finansal yardım paketi sunuyor. Özellikle okul masrafları ve bebek bezleri gibi temel ihtiyaçlar nedeniyle zor günler geçiren aileler, bu yeni desteklerle biraz olsun nefes alacak.

Okul Spor Haftası için 100 Euro’luk Destek

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Viyana’da Kültürel Çatışmalar Artarken, Başkan Yardımcısı Wiederkehr’den Ulusal Dayanışma Çağrısı

Viyana'nın Başkan Yardımcısı ve Entegrasyon Konseyi Başkanı Christoph Wiederkehr, şehirde ...

Avusturya’da Şehir İçinde 120 Km/s Hız Yapan Genç Ehliyetini Kaybetti! Babasına Ait Araca El Konulmadı

Avusturya'nın Linz şehrinde, saatte 120 kilometre hız yaparak trafik kurallarını ...

Avusturya’da Tek Ebeveynlere ve Tek Gelirli Ailelere 1.500 Euro’ya Kadar Yardım

Avusturya'da tek ebeveynlere ve tek kazançlı ailelere yönelik mali destekler, ...

Avusturya | Steiermark Eyalet Valisi Drexler: Mültecilerin Aile Birleşimini Tamamen Durdurmalıyız

Steiermark Eyalet Valisi Christopher Drexler, mültecilerin aile birleşimi politikalarının tamamen ...

Okul spor haftaları, çocukların sağlıklı gelişimi ve sosyal uyumu açısından büyük önem taşıyor. Ancak ailelerin birçoğu, yükselen maliyetler nedeniyle bu etkinliklere katılımı finanse etmekte zorlanıyor. Düşük gelirli ailelere yönelik olarak sunulan yeni destek paketi kapsamında, ebeveynler çocuk başına 100 Euro’ya kadar yardım alabilecek. Destek, “Schulsportwochen” servis merkezi aracılığıyla talep edilebiliyor. Başvuru sürecinde, ailelerin sosyal yardım aldıklarını kanıtlamaları gerekiyor ve uygunluk durumuna göre yardım kısa sürede sağlanıyor.

Schulsportwochen-100er” başvurusu için ilgili kişiler, antrag@sportwochen.org adresine e-posta göndererek başvurabilirler.

Windelgutschein: Bebek Bezleri için İndirim Kuponu
Bir diğer destek paketi ise “Windelgutschein” adı altında, bebek bezleri için sunulan indirim kuponu. Bu kupon, Oberösterreich’da yaşayan ebeveynlerin yüzünü güldürecek. Kupon, atık yönetimi birlikleri, belediyeler, uzman mağazalar ve sürdürülebilir yaşamı destekleyen WIWA derneği tarafından sağlanıyor. Anne-Baba Pasosu ile ya da çocuğun doğum belgesiyle birlikte, en az 90 Euro değerindeki bu kuponu elde etmek mümkün.


Bebek bezleri için sağlanan desteğe ilişkin bilgilere windelgutschein.at ve umweltprofis.at web sitelerinden ulaşılabilir. Ebeveynler, bu sitelerde yer alan uzman mağazalar listesini kullanarak gutscheinlerini değerlendirebilirler.

Özet
Bu yeni destekler, özellikle okul masrafları ve bebek bezleri gibi önemli harcamaları olan ailelere büyük bir kolaylık sağlayacak. Oberösterreich bölgesindeki aileler, bu desteklerle birlikte, ekonomik baskı altında biraz olsun rahatlayacak. Destek paketleri hakkında daha fazla bilgi ve başvuru için ilgili kurumların resmi web siteleri ziyaret edilebilir.

Yayınlama: 08.04.2024
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.