Avusturya’da Adalet Skandalı: İki Hafta İçinde 4 Mahkum Hastanelerden Kaçtı

Sadece iki hafta içinde dördüncü kez, bir cezaevi mahkumu hastanelerden kaçmayı başardı. Her bir olay, ceza infaz sisteminin giderek daha fazla utanç kaynağı haline geliyor.

Avusturya’da Adalet Skandalı: İki Hafta İçinde 4 Mahkum Hastanelerden Kaçtı

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya’nın Viyana ve Niederösterreich eyaletlerinde her şey Kasım ayının başında, Schwarzau Kadın Hapishanesi’nden Wiener Neustadt’taki bir hastaneye bir kadın mahkumun (36) nakli ile başladı. Kadın mahkum, hastanede tedavi altına alındı ve ameliyat edilmesi planlandı. Ancak, koruma görevlileri ayrıldığında ve kötü bir teşhis aldığında, ölümcül hastalığı olan kadın Viyana’nın uyuşturucu ve eroin sahnelerine geri döndü ve sonunda burada yakalandı.

Influencer. Bundan kısa bir süre sonra, yine Wiener Neustadt’ta, kelepçeli bir şekilde muayene öncesi kaçan 16 yaşında bir Afgan genç, kaçışı sırasında bir hapishane influencer’ına dönüştü. Instagram üzerinden takipçilerini alay ederken, kırılmış kelepçelerini gösterdi, bir joint içti ve bir gangster rap DJ’i olarak kendini sundu.

Genç, Viyana’da tespit edildi, yakalandı ve Gerasdorf’taki gençlik cezaevine geri götürüldü.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya’nın Traiskirchen Sığınma Merkezi’nde Faslı Libyalıyı Bıçakladı

Traiskirchen sığınma merkezinde yaşanan bıçaklı saldırı, bir Libya vatandaşının ağır ...

Avusturya’da Arabayla İşe Gidenlere Müjde: Maliye’den 1.200 Euro’ya Kadar Destek

"Taxefy" uygulaması sayesinde vatandaşlar, vergi iadesi işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirerek Maliyeden ...

Viyana Boku Üniversitesi’nde İçme Suyu Alarmı: Legionella Tehlikesi

Viyana'daki Boku Üniversitesi'nde yapılan rutin içme suyu kontrolleri sırasında Legionella ...

Avusturya’daki Okullarda Cep Telefonu Yasağı Gündemde: Eğitimciler ve Uzmanlar Arasındaki Fikir Ayrılıkları Derinleşiyor

Avusturya'nın Steiermark bölgesinde, okullarda cep telefonu kullanımının yasaklanması konusunda eğitimciler ...

Üniversite Kliniği. Bu arada, Wachau’da bir başka mahkum kaçtı. 2032 yılına kadar silahlı soygun ve yaralama suçlarından hapis cezasına çarptırılan 35 yaşındaki bir Çeçen, iddiaya göre bozuk dizinin MR’ı için Krems Üniversite Kliniği’ne getirildi.

Hastane alanına vardığında, Islam Y. isimli bu mahkum, kelepçelerine rağmen kaçtı. Şaşkın koruma görevlileri, atletik eski MMA dövüşçüsünü takip edemedi. Kaçan şahsın, onu arabayla alan kaçış yardımcıları olabileceği düşünülüyor.

Üçüncü Yakalandı. Perşembe günü, kırık bir parmakla ve iki muhafızla AKH’ye getirilen Josefstadt mahkumu da bir taksiyle ve yine kelepçeli olarak kaçtı. Ancak, bu mahkumun kaçışı kısa sürdü. Ertesi gün tekrar yakalandı.

Adalet içeriden gelenler, hastane ziyaretlerinde sadece basit kelepçelerin güvenlik açısından yetersiz olduğunu belirtiyorlar. En azından, kelepçelere bağlı bir ek karın kemeri veya kaçışı engelleyecek ayak kelepçeleri kullanılması talep ediliyor.

Kompromis: Bütün cezaevleri Cuma gününden itibaren, eskortlarda mahkumların ellerini vücutlarının arkasında bağlamaları talimatı aldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.