Avusturya | Klosterneuburg Belediye Başkanı Stefan Schmuckenschlager Görevinden Ayrılıyor

Klosterneuburg Belediye Başkanı Stefan Schmuckenschlager, 14 yıl süren görevinden ayrılma kararı aldı. Avusturya Halk Partisi üyesi olan Schmuckenschlager, Ocak ayında belediye başkanlığını bırakacak ve iş dünyasına geçecek.

Avusturya | Klosterneuburg Belediye Başkanı Stefan Schmuckenschlager Görevinden Ayrılıyor

UTKAN HABER (Viyana) -Klosterneuburg’da sürpriz bir gelişme yaşandı; Avusturya Halk Partisi (VP) üyesi ve şehrin Belediye Başkanı Stefan Schmuckenschlager, 45 yaşında görevinden ayrılma kararı aldı. Aşağı Avusturya’nın üçüncü büyük şehri olan Klosterneuburg’un başkanlığını tam 14 yıl boyunca üstlenen Schmuckenschlager, Ocak ayında belediye başkanlığı görevini bırakacak ve iş dünyasına adım atacak.

Schmuckenschlager, kararını kendi ifadesine göre Ocak ayının ortalarında iş dünyasına geçmek için aldı. Ayrıntılar ise Salı günü düzenlenecek bir basın toplantısında açıklanacak. Henüz yeni başkanın kim olacağı belirlenmedi.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya’nın Traiskirchen Sığınma Merkezi’nde Faslı Libyalıyı Bıçakladı

Traiskirchen sığınma merkezinde yaşanan bıçaklı saldırı, bir Libya vatandaşının ağır ...

Avusturya | Sankt Pölten’de Bıçaklı Saldırı: 35 Yaşındaki Kadın Partnerini Yaraladı

St. Pölten'de, 35 yaşındaki bir kadın, Pazar akşamı yaşanan bir ...

Belediye başkanlığı süresince Klosterneuburg’u yöneten Schmuckenschlager’in yerine geçecek isim merakla beklenirken, şu ana kadar belirlenen bir halef bulunmuyor. Schmuckenschlager’in ikiz kardeşi Johannes Schmuckenschlager, Tarım Odası Başkanı olarak biliniyor ve Klosterneuburg kökenli bir bağcılık ailesinden gelmektedir. İki kardeş, Klosterneuburg’un sınırları ötesinde geniş bir tanınırlığa sahiptir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.