ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Oğan: Seçim otobüsümüz Silvan’da HDP’liler tarafından saldırıya uğradı

Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Silvan’da seçim otobüslerine saldırı düzenlendiğini duyurdu.

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Oğan: Seçim otobüsümüz Silvan’da HDP’liler tarafından saldırıya uğradı

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Seçim otobüslerine saldırı düzenlediğini duyuran Oğan, şu ifadeleri kullandı;

*Bugün Van’da seçim çalışmalarını tamamlayıp akşam üzeri Adıyaman’a geçmek için yola çıkan seçim otobüsümüz Silvan’da HDP’liler tarafından saldırıya uğradı. Normal şartlarda son dakika karar değiştirip uçak ile Ankara’ya dönmeseydik saldırıya uğrayan konvoyda biz de olacaktık.

“YARALANAN YOK”

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Sigaraya Bir Zam Daha: İşte Yeni Fiyat Tarifesi

Esse grubundaki sigaralara 3 TL zam yapıldı. Yeni fiyatlar 3 ...

Gurbetçilere Üzücü Haber: Yurtdışından Türkiye’ye İkinci Telefon Getirilmesine Yasak Getirildi

Türkiye'ye yurtdışından ikinci bir cep telefonu getirilmesine yasak getirildi; fazladan ...

Avusturya-Türkiye İlişkilerinde Yeni Perspektifler: Dışişleri Bakanı Schallenberg Ankara’da

Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg, 13-14 Mayıs tarihlerinde Türkiye'ye gerçekleştirdiği ...

*Çok şükür can kaybı ve yaralanan yok ama seçim otobüsümüz bir miktar hasar aldı. Otobüsümüzü durdurmaya çalıştılar ancak aracımız durmayarak kurulan saldırı barikatını yarıp geçti. Otobüsü Jandarma bölgesine çektik.

*Konvoyda benim olduğumu zannedip saldırıldığını düşünüyoruz. Ortam gerilmesin diye aslında bu saldırıyı duyurmayacaktım. Ancak bir kısmı anonim ve trol hesaplardan bir kesim Erzurum’daki provokatif eylem üzerinden bizi yargılamaya çalışıyor ve akıllarınca “çekil baskısı yaratmak istiyorlar” Sevgili Kemal Kılıçdaroğlu destekçileri madem öyle hadi buyurun Kemal beyi desteklediklerini açıklayan HDP’yi de kınayın, bu saldırıyı da kınayın, bu saldırı sonrası tepkinizi sizi destekleyen HDP’ye de gösterin!

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN AÇIKLAMA

Ümit Özdağ da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Silvan’da Sinan Oğan’ın konvoyuna HDP’liler tarafından saldırı gerçekleştirildi. Sinan Oğan’a yapılan saldırı ATA ittifakı ve Zafer Partisi’ne yapılmış saldırıdır. Zafer Partililer, sakin olun. Tahriklere kapılmayın. Bilgim dışında tepki vermeyin. Zafer Partisi ve ATA ittifakı başkalarının yazdığı senaryolarda oynamayacaktır. Bizim görev emrimizi Atatürk verdi. Görevi yerine getireceğiz” dedi.

Yayınlama: 08.05.2023
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.