2024 Yılında ORF’ye Kaydolan Viyanalı Kadının Hesabından 1.094 Euro Kesildi

Viyanalı bir kadın, ORF ev hanehalkı vergisi için kaydını yaptırdıktan sonra beklenmedik bir şekilde hesabından 1.094 Euro’nun kesildiğini fark etti.

2024 Yılında ORF’ye Kaydolan Viyanalı Kadının Hesabından 1.094 Euro Kesildi

UTKAN HABER (Viyana) – Viyanalı bir kadın, ORF ev hanehalkı vergisi için kaydını yaptırdıktan sonra, kendisine beklenmedik bir mali yükün geldiğini fark etti. 2021 yılından bu yana kayıtlı olan Renate, 2024 yılının ilk dört ayı için hesabından sadece 61,20 Euro çekilmesini beklerken, 1.094 Euro’luk büyük bir ödeme çıkışı yaşadı.

Viyanalı Kadın, ORF Ev Hanehalkı Vergisi İçin Kaydoldu ve Beklenmedik Bir Borçla Karşılaştı
“Heute” gazetesinin haberine göre, ORF Katkı Servisi (OBS), bu ödemenin 2021 başından 2023 sonuna kadar olan dönemi kapsadığını açıkladı. Renate ise, daha önce borcunun 2015 yılına ait olduğu bilgisinin telefonla kendisine iletildiğini belirtiyor, bu durum ise onun için tamamen anlaşılmaz bir hale geliyor.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Viyana Şehir Merkezinde Petrol İstasyonları Arasında 12 Cent Fiyat Farkı Bulunuyor

Avusturya'da yakıt fiyatları Mayıs ayındaki tatil günleri ve uzatılmış hafta ...

Viyana’da Kültürel Çatışmalar Artarken, Başkan Yardımcısı Wiederkehr’den Ulusal Dayanışma Çağrısı

Viyana'nın Başkan Yardımcısı ve Entegrasyon Konseyi Başkanı Christoph Wiederkehr, şehirde ...

Avusturyalı 91 Yaşındaki Milyoner Lugner Düğün Dansı Hazırlıklarına Küçük Arısıyla Başladı

Avusturyalı ünlü iş insanı Richard Lugner, 91 yaşında, "Bienchen" lakaplı ...

Viyana’da 13A Otobüs Şoförü Ağlayan Küçük Çocuklu Anneyi Otobüsten Attı

Viyana'da 13A otobüs hattında çalışan bir şoför, sürekli ağlayan küçük ...

Renate, otomatik ödemeler için bir SEPA formu aldığını ancak bunu asla imzalayıp geri göndermediğini ifade ediyor. “OBS nasıl oluyor da bu parayı hesabımdan çekebiliyor?” diye soruyor. OBS’nin basın sözcülüğüne göre, Renate e-posta ile hesap numarasını vermiş ve bu işleme yol açmış. Ancak, Renate’nin hesabına para iade edilmiş olmasına rağmen, OBS’ye göre borç hâlâ açık kalmış.

Renate ayrıca, 2021’den 2023 sonuna kadar GIS’ten hiçbir mektup ya da ihtarda almadığını ve kendi başına kayıt yaptırmadığını belirtiyor. Şimdi, Viyanalı kadın bu durumu kesin olarak çözmek için çaba gösteriyor.

Özet olarak, Renate ORF ev hanehalkı vergisi için kaydoldu ve 2021 ile 2023 yılları arasında ödenmesi gereken 1.094 Euro ile karşı karşıya kaldı. Kendi ifadesine göre, hiç mektup ya da ihtar almadığını ve kendiliğinden kayıt olmadığını belirtmiş olmasına rağmen, para hesabına iade edilmiş ancak OBS’ye göre borç hala devam etmektedir.


Yayınlama: 24.04.2024
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.