Viyana’da İmamın Antisemitik Paylaşımları Soruşturma Altında

Viyana’da, Facebook üzerinden antisemitik paylaşımlar yapan bir imam, Viyana Savcılığı tarafından inceleniyor. Assalam Camii’nin imamı hakkında, nefret suçu oluşturup oluşturmadığını belirlemek üzere bir olay raporu alındığı ve değerlendirme sürecinin başlatıldığı bildirildi. İmamın şu anda yurt dışında olduğu ve herhangi bir yaptırım uygulanmadan önce kendini ifade etme fırsatı bulacağı açıklandı.

Viyana’da İmamın Antisemitik Paylaşımları Soruşturma Altında

UTKAN HABER (Viyana) – Viyana-Meidling bölgesindeki Assalam Camii’nin imamı, sosyal medya platformu Facebook üzerinden Yahudilere yönelik “Allah’ım, onlardan hiçbirini hayatta bırakma” şeklinde antisemitik ifadeler paylaşarak büyük bir tepki çekti. Kurier gazetesinin haberine göre, bu paylaşımların ardından Viyana Savcılığı harekete geçti ve imam hakkında bir olay raporu aldı.

Soruşturma, imamın sözlerinin nefret suçu kapsamına girip girmediğini değerlendiriyor. Eğer yeterli şüphe unsurları tespit edilirse, resmi bir soruşturma başlatılacak. İslam Topluluğu Sözcüsü, imamın şu anda yurt dışında olduğunu ve onunla iletişim kurulduğunu belirtti. İmama, herhangi bir yaptırım uygulanmadan önce “kendini ifade etme” fırsatı verileceği ifade edildi.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Viyana Boku Üniversitesi’nde İçme Suyu Alarmı: Legionella Tehlikesi

Viyana'daki Boku Üniversitesi'nde yapılan rutin içme suyu kontrolleri sırasında Legionella ...

Viyana’da Cinayet Alarmı! Adam Dairesinde Ölü Bulundu

Ottakring'de bir dairede erkek cesedi bulunması şehirde cinayet alarmına neden ...

Schöpfwerk bölgesindeki Assalam Camii, büyük ölçüde Mısır kökenli kişiler tarafından ziyaret ediliyor ve 2016 yılından bu yana Avusturya İslam Topluluğu (IGGÖ) bünyesinde faaliyet gösteriyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.