Viyana’da Dudak Dolgusu Sonrası Genç Anne Hayatını Kaybetti

28 yaşında bir Viyanalı anne, Instagram üzerinde kendini doktor olarak tanıtan bir kişiden dudak dolgusu yaptırdıktan sonra hayatını kaybetti. Eşi, Viyana’daki Donaustadt Kliniği’ni kadının geç yatırılmasından ve yetersiz tedaviden sorumlu tutuyor.

Viyana’da Dudak Dolgusu Sonrası Genç Anne Hayatını Kaybetti

UTKAN HABER (Viyana)vienna.at haber sitesinde yer alan habere göre, Viyana’da yaşayan 28 yaşındaki bir anne, dudak dolgusu yaptırdıktan sonra trajik bir şekilde hayatını kaybetti. İddialara göre, genç kadın, Instagram üzerinden kendini doktor olarak tanıtan ve muhtemelen Slovakya kökenli bir kişinin yaptığı 180 Euro değerindeki dudak dolgusu işlemi sonrası şiddetli baş ağrıları yaşamaya başladı. Tedaviyi takip eden günlerde Floridsdorf ve Donaustadt Kliniklerine başvuran kadın, çeşitli tedaviler aldı ancak durumu iyileşmedi.

Hastanenin acil servisine iki kez daha başvuran genç anne, dördüncü ziyaretinde nihayet yatırıldı ancak ikinci gece hayatını kaybetti. Eşi, bir avukat tutarak hastanenin geç müdahalesini suçluyor ve cenaze masrafları ile çocuğu için nafaka talep ediyor. Eğer Sağlık Birliği bu talebi kabul etmezse, sivil yoldan dava açmayı planlıyor.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Viyana’da Grip Alarmı: Bir Haftada Yaklaşık 3.000 Yeni Vaka Kaydedildi

Viyana'da grip vakaları hızla artıyor, bir haftada yaklaşık 3.000 yeni ...

Viyana’da yaşayanlar 500 Euro’ya kadar enerji yardımı: Başvurular 31 Aralık 2023’te sona eriyor

Avusturya’nın başkenti Viyana’da  ikamet eden, şartlara uygun kişilere 500 Euro’ya fatura ...

Avusturya | 15. Viyana’da Gençler Uyuşturucu Almak İçin 500 Euro’luk Parfüm Çalarken Yakalandılar

Rudolfsheim-Fünfhaus bölgesindeki bir mağazadan 500 Euro değerinde parfüm çalmaya çalışan ...

Donaustadt Kliniği ise iddialara karşı savunma yaptı. Hastane yetkilileri, genç kadının “son derece nadir bir otoimmünolojik reaksiyon” geçirdiğini ve bu durumun tedavi edilmesinin imkansız olduğunu açıkladı. Hastane müdürü Lothar Mayerhofer, kadının ilk ziyaretinde herhangi bir gösterge olmadığı için hastaneye yatırılmadığını, üçüncü ziyaretinde ise kendisinin hastaneye yatmayı reddettiğini belirtti. Dördüncü ziyarette ise kadının durumunun ciddiyeti anlaşıldığında yatırıldığı ifade edildi.

Otopsi sonucunda, kadının “korkunç bir immünolojik reaksiyon” geçirdiği tespit edildi. Hastane, aileye başsağlığı dilese de, tazminat konusunda Viyana Hasta Hakları Avukatlığı’nın Tazminat Fonu’na başvurulmasını önerdi.

Bu arada, güzellik tedavisinde kullanılan madde ve tedaviyi yapan kişi hakkında soruşturma devam ediyor. Hastane, tedaviyi yapan kişiye ulaşmaya çalıştığını ancak başarısız olduğunu belirtti.

Resim: ORF

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.