Viyana’da 80 Yaşındaki Kadın Sahte Polis Tarafından Saldırıya Uğrayıp Soyuldu

Viyana-Hietzing’de 80 yaşındaki bir kadın, kendisini polis olarak tanıtan bir dolandırıcı tarafından saldırıya uğradı ve soyuldu. Sahte polis, kadını banka emanet kasasını boşaltması için ikna etmeye çalıştı. Kadın direnince, saldırgan onu iterek yüzüne vurdu ve kaçtı.

Viyana’da 80 Yaşındaki Kadın Sahte Polis Tarafından Saldırıya Uğrayıp Soyuldu

UTKAN HABER (Viyana) – Viyana’nın Hietzing bölgesinde, 80 yaşındaki bir kadın, sahte bir polis tarafından fiziksel saldırıya uğrayıp soyuldu. Cuma günü öğleden sonra gerçekleşen olayda, dolandırıcı önce kadını telefonla arayarak, banka emanet kasasının güvenliğinin tehlikede olduğunu ve içeriğini boşaltması gerektiğini iddia etti.

Dolandırıcı, daha sonra kadının evine giderek emanet kasasının içeriğini “fotoğraflamak” istediğini belirtti. Ancak, kadın emanet kasasının içeriğini teslim etmeyi reddettiğinde, şüpheli onu iterek yüzüne birden fazla kez vurdu ve olay yerinden kaçtı. Saldırı sonucu yaşlı kadın hafif yaralandı.

Polis, vatandaşlara bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olmalarını ve şüpheli telefon aramalarına karşı dikkatli olmalarını tavsiye ediyor. Vatandaşların, kendilerinden nakit veya değerli eşya isteyen kişilere karşı şüpheci olmaları ve böyle bir durumda hemen telefon görüşmesini sonlandırmaları gerekiyor.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Viyana’da Grip Alarmı: Bir Haftada Yaklaşık 3.000 Yeni Vaka Kaydedildi

Viyana'da grip vakaları hızla artıyor, bir haftada yaklaşık 3.000 yeni ...

Avusturya’da Bankacı Demans Hastası Kadından 700.000 Euro Çaldığı Söyleniyor

Waldviertel'den eski bir banka çalışanı, demans hastası 82 yaşındaki bir ...

Viyana’da yaşayanlar 500 Euro’ya kadar enerji yardımı: Başvurular 31 Aralık 2023’te sona eriyor

Avusturya’nın başkenti Viyana’da  ikamet eden, şartlara uygun kişilere 500 Euro’ya fatura ...

Avusturya | 15. Viyana’da Gençler Uyuşturucu Almak İçin 500 Euro’luk Parfüm Çalarken Yakalandılar

Rudolfsheim-Fünfhaus bölgesindeki bir mağazadan 500 Euro değerinde parfüm çalmaya çalışan ...

Ayrıca, aile üyelerinin bu tür dolandırıcılık taktikleri konusunda bilgilendirilmesi ve acil durumlar için alternatif iletişim kişilerinin belirlenmesi öneriliyor. Mağdur olan vatandaşların, arayanın numarasını not ederek hemen polise bildirmeleri gerekmektedir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.