Viyana Belediye Çalışanlarına Büyük Maaş Artışı ve Ek Hizmet Bonusu

Viyana Belediye Çalışanları arasındaki görüşmelerde anlaşma sağlandı. Belediye, maaşları yüzde 9,15 ile 9,71 arasında artırırken, “Gece, Güneş ve Tatil Görevi” bonus paketi oluşturdu.

Viyana Belediye Çalışanlarına Büyük Maaş Artışı ve Ek Hizmet Bonusu

UTKAN HABER (Viyana) – Viyana şehrinde çalışanlar, yakında büyük bir maaş artışı ve belirli hizmetlerde ek ödemelerle karşılaşabilirler. Viyana Belediye Çalışanları arasında gerçekleşen görüşmelerde anlaşma neredeyse kendiliğinden gerçekleşti. Belediye, maaşları yüzde 9,15 ile 9,71 arasında artırırken, aynı zamanda “Gece, Güneş ve Tatil Görevi” bonus paketi de oluşturuldu. Sendika, bu anlaşmanın gece, güneş ve tatil görevlerinde çalışan tüm meslektaşlar için maaş artışını içerdiğini duyurdu.

 

Viyana Belediye Çalışanlarına Sağlanan Avantajlar:

  • Şubat 2024’ten itibaren Pazar günleri veya gece görevlerinde saat başı 10 Euro ek ödeme.
  • Tatil günlerinde saat başı 10 Euro ek ödeme.
  • Çocuk yardımı, daha önce almayanlar için 21 Euro’ya çıkarılacak.

Sendika Başkanı Christian Meidlinger, “Bu anlaşma, bazı meslektaşlar için tamamen yeni bir ek ödeme getirirken, diğerleri için de belirgin bir şekilde artış sağlıyor. Ayrıca, çocuk yardımını 21 Euro’ya çıkarmak da önemli bir adımdır” dedi. Hauptgruppe V’den Alexander Hauser, gece görevleri için yapılan artışın %290 olduğunu vurgularken, younion-FSG Federal Genel Müdürü Erich Kniezanrek, Viyana’da sosyal ortaklığın başarıyla işlediğini belirterek görüşmelerin karşılıklı saygıyla dolu olduğunu ifade etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.