Sırbistan para yakalama sezonunu açtı! Türk yolcunun süveterinden 60 bin Euro çıktı

Sırbistan Batrovci sınır kapısında yapılan bir kontrolde 92 bin 630 Euro ele geçirildi.

Sırbistan para yakalama sezonunu açtı! Türk yolcunun süveterinden 60 bin Euro çıktı
Yayınlama: 12.05.2023
A+
A-

UTKAN HABER (Viyana) – Edinilen bilgiye göre olay, 11 Mayıs 2023 Perşembe günü Sırbistan Batrovci sınır kapısında meydana geldi. Gümrük yetkilileri sınırdan yasadışı yollardan 62.000 avronun üzerinde transfer girişimini engelledi.

Süveterden 60 bin Euro’dan fazla para çıktı
İhlal, yabancı uyruklu üç kişilik bir ailenin Almanya’dan Türkiye’ye seyahat ettiği yabancı plakalı bir otomobilin ülkeye girişinde muayene için gelmesiyle ortaya çıktı.

Gümrük memurları ile yaptıkları görüşmede beyan edecekleri bir şey olmadığını ve izin verilen miktarda nakit taşıdıklarını söylediler.

Yapılan detaylı incelemede otomobilin çeşitli yerlerinde, kişisel eşyalarında ve yolcunun süveterinde toplam 92 bin 630 Euro para olduğu ortaya çıktı.

10 bin Euro yolculara iade edilirken, kalan 62 bin 630 Euro ise mahkeme işlemlerinin sonuna kadar saklandı.

Bununla birlikte, yasadışı para transferi yapmak uluslararası para aklama için kullanılabileceğinden, gümrük yetkilileri bu tür ihlallerin ciddiyeti konusunda uyarılar yaptılar. Bunun yanı sıra, kaçak para transferlerinin engellenmesi için benzer özellikler taşıyan araçların ve yolcuların dikkatle gözlemlenmesi ve kontrol edilmesi gerektiği vurgulandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.