Nehammer ve Erdoğan Buluşması: “Yumuşak Yaklaşım” Değil, “Sürdürülebilir İlişki”


Salı günü Şansölye Karl Nehammer (ÖVP), Ankara’da Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluştu. Sabah saatlerinde gazetecilere açıklama yapan Nehammer, Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılacak görüşmede Hamas’ın İsrail’e gerçekleştirdiği son büyük saldırının ana gündem maddesi olacağını ifade etti. Bir ekonomik forumda konuşma yapan Nehammer, Türkiye ile olan derin bağlantıları öne çıkardı ve Türkiye’yi “bölgesel bir kilit oyuncu ve askeri güce sahip bir ülke” olarak tanımladı.

Nehammer ve Erdoğan Buluşması: “Yumuşak Yaklaşım” Değil, “Sürdürülebilir İlişki”


UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya Şansölyesi Karl Nehammer’ın Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la gerçekleştirdiği ziyaret, iki ülke arasında yeni bir başlangıcın sinyalini veriyor. Ancak, bu yeni başlangıç, kolay konuların değil, zorlu temaların üstünde şekilleniyor.

Özellikle son dönemde yaşanan küresel krizler, iki ülkeyi birbirine daha da yaklaştırmış görünüyor. Ancak Nehammer’ın Ankara’da yaptığı açıklamalar, iki lider arasında sadece sakin konuşmaların olmadığını gösteriyor. Özellikle İsrail’deki durum ve Erdoğan’ın İsrail ile Hamas arasında arabuluculuk yapma çabaları, görüşmenin ana gündem maddelerinden biri oldu.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya’da yeni bonus: Bu kişilere 750 Euro ödeme yapılacak

Avusturya'da, bakım veren aile üyelerine yönelik yeni bir bonus düzenlemesi ...

Avusturya’da Kasım Ayında Enflasyon Sabit: Oran %5,4’te Kaldı

Avusturya'da Ekim ayına göre %0,4 artışla Harmonize Tüketici Fiyat Endeksi ...

Avusturya’da Yetim Aylıklarına Zam: 2024 Yılında 24 Yaşına Kadar Olanlar İçin Aylık 672 Euro Olacak


2024 yılında Avusturya'da maaşlar ve emekli maaşları, özellikle asgari emeklilik ...

Avusturya’da Emekli Maaşlarına Zam: 2024 Yılında Asgari Emekli Maaşı 1.217 Euro’ya Yükselecek


2024 yılında Avusturya'da maaşlar ve emekli maaşları, özellikle asgari emeklilik ...

 

Erdoğan’ın jeopolitik konulardaki rolü, son yıllarda giderek artıyor. Bu, Avusturya’nın da Türkiye’ye olan yaklaşımını etkiliyor. Ancak Nehammer, bu yaklaşımın “yumuşak” bir tutum olarak algılanmaması gerektiğini vurguluyor. Özellikle Türkiye’nin AB üyeliği konusunda herhangi bir vaatte bulunmadıklarını belirten Nehammer, amacın “sürdürülebilir bir ilişki” kurmak olduğunu dile getiriyor.

Görüşmede öne çıkan diğer konular arasında göç, ekonomi ve Türkiye’nin jeopolitik önemi bulunuyor. Nehammer, Türkiye ile olan ilişkilerin sadece bu konularda değil, genel olarak daha sağlam bir zemine oturtulması gerektiğini belirtiyor. Bu ziyaret, iki ülke arasında bu doğrultuda atılmış önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.