Dikkat! Avusturya Mali İdaresi Adı Kullanılarak Gönderilen Dolandırıcılık SMS’leri Artıyor

Avusturya Maliye Bakanlığı, Avusturya Mali İdaresi adı kullanılarak gönderilen dolandırıcılık SMS’leri konusunda vatandaşları uyarıyor.

Dikkat! Avusturya Mali İdaresi Adı Kullanılarak Gönderilen Dolandırıcılık SMS’leri Artıyor

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya Maliye Bakanlığı (BMF), vatandaşları, Avusturya Mali İdaresi adı kullanılarak gönderilen ve kişisel verilere erişim sağlamayı amaçlayan dolandırıcılık girişimleri konusunda uyarıyor. Özellikle FinanzOnline gibi resmi hizmetler adına gönderildiği iddia edilen sahte SMS mesajlarına karşı dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekiliyor.

Bu tür mesajlar, alıcıları sahte web sitelerine yönlendirerek, orada banka hesap bilgileri gibi kişisel verilerin girilmesini talep ediyor. BMF, gerçek iletişimlerinin genellikle posta yoluyla veya FinanzOnline Databox aracılığıyla yapıldığını ve asla şifre, kredi kartı bilgileri veya hesap bilgileri gibi kişisel veriler talep etmediğini vurguluyor.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya Otobanlarında Fahiş Akaryakıt Fiyatları: Bir Depoda 34 Euro Fark Oluyor

Avusturya otobanlarında akaryakıt fiyatları şehir içinden çok daha yüksek olup, ...

Avusturya’da Hofer Marketler Zinciri 50 Şubeye Self Servis Kasaları Yerleştiriyor

Hofer, 2025'e kadar 50 şubesine self-checkout kasalar kurarak müşteri deneyimini ...

Avusturya Hofer Marketler Zinciri CEO’su: Daha Uzun Çalışma Saatlerine Gerek Yok!

Hofer, 2025'e kadar 50 şubesine self-checkout kasalar kurarak müşteri deneyimini ...


Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Hiçbir durumda dahil edilen bağlantılara tıklamayın, şifrelerinizi, kredi kartı bilgilerinizi veya hesap bilgilerinizi paylaşmayın” uyarısı yapıldı. Vatandaşlar, bu tür mesajları aldıkları takdirde büyük olasılıkla bir internet dolandırıcılığı ile karşı karşıya olduklarını ve bu mesajları derhal silmeleri gerektiğini belirtti.

Bu tür dolandırıcılık girişimleri, çeşitli iletişim kanalları üzerinden gerçekleştiriliyor ve sıklıkla ciddi güvenlik sorunlarına yol açabiliyor. BMF, alıcıların sahte mesajlara karşı tetikte olmalarını ve güvenliklerini sağlamak adına gereken önlemleri almalarını öneriyor.

Yayınlama: 11.05.2024
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.