Bakan Çavuşoğlu Viyana’da görüşmelere yerli otomobil Togg T10X aracı ile gidiyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg ile yaptığı görüşmeye Togg ile gitti.Bakan Çavuşoğlu Viyana’da görüşmelere yerli otomobil Togg T10X aracı ile gidiyor
Yayınlama: 14.04.2023
A+
A-

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya’nın başkenti Viyana’ya çeşitli temaslarda bulunmak üzere giden Çavuşoğlu, buradaki ilk görüşmesini Avusturyalı mevkidaşı ile yaptı. Bu görüşmeye Togg T10X aracı ile giden bakan Çavuşoğlu, Viyana’da bulunduğu süreçte yapacağı bütün görüşmelere Togg’la gidecek.

Görüşme sonrası Cuma namazını ATİB Merkez Camisi’nde kılan Çavuşoğlu namazın ardından vatadanşlarla selamlaştı.

Bakan Çavuşoğlu’na Türkiye Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun ve UID Genel Başkanı Mahmut Koç eşlik etti.

Çavuşoğlu’nun Avusturya  ziyareti kapsamında Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Genel Sekreteri Helga Schmid ve Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Rafael Mariano Grossi ile de görüşmesi bekleniyor.

Viyana’da 14 Nisan 2023 Cuma günüUluslararası Demokratlar Birliği’nin (UID) düzenleyeceği iftar yemeğine Bakan Çavuşoğlu’nın katılması bekleniyor.

TOGG Viyana’da büyük ilgi topladı
29 Ekim’de Gemlik Kampüsü’nde banttan indirilen ve seri üretime geçen TOGG yine çok konuşuluyor. Hem görselliği hem de teknik özellikleri ile dikkat çeken yerli ve milli araba dünya çapında çok beğenilmişti.  Avusturya’nın Başkenti Viyana’ya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, görüşmelerinde TOGG aracını kullanılıyor. SUV modeli, Viyana’da vatandaşın ilgisini oldukça çekti ve büyük beğeni topladı. Viyana’da yaşayan gurbetçiler, TOGG’un SUV modeli ile fotoğraf çektirmek için adeta sıraya girdi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.