Avusturya’da Yeni Vatandaşlık Şartı: İsrail Devletinin Tanınması Zorunlu Olacak

Aşağı Avusturya Halk Partisi (ÖVP), antisemitizme karşı önlemler ve entegrasyonu iyileştirmek amacıyla “Sıfır Tolerans Girişimi”ni duyurdu. Bu girişim, vatandaşlık alım sürecini zorlaştıracak yeni kurallar ve okul zorunluluğu ihlalleri için daha sert yaptırımlar içeriyor.

Avusturya’da Yeni Vatandaşlık Şartı: İsrail Devletinin Tanınması Zorunlu Olacak

UTKAN HABER (Viyana) – Aşağı Avusturya ÖVP, Salı günü antisemitizme karşı önlemleri ve daha iyi entegrasyonu amaçlayan bir “Sıfır Tolerans Girişimi” açıkladı. Bu girişim, vatandaşlık başvurusu sürecinde daha sıkı kuralların ve okul zorunluluğu ihlalleri için daha sert yaptırımların uygulanmasını öneriyor.

Aşağı Avusturya’da vatandaşlığa İsrail Devletini tanıma şartı getiriliyor
Aşağı Avusturya Halk Partisi’nin (ÖVP) bu yeni önerileri, vatandaşlık başvurularında temel değerleri, entegrasyonu, demokrasiyi ve İsrail Devleti’nin tanınmasını içeren zorunlu bir kursun gerekliliğini vurguluyor. Eyalet Valisi ve VPNÖ Eyalet Partisi Başkanı Johanna Mikl-Leitner, antisemitizmle mücadele ve İsrail Devleti’nin varlık hakkının tanınmasının “devlet politikası ve vatandaşlık verilmesinin temel bir koşulu” olduğunu belirtti.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya’da yeni bonus: Bu kişilere 750 Euro ödeme yapılacak

Avusturya'da, bakım veren aile üyelerine yönelik yeni bir bonus düzenlemesi ...

Avusturya’da Kasım Ayında Enflasyon Sabit: Oran %5,4’te Kaldı

Avusturya'da Ekim ayına göre %0,4 artışla Harmonize Tüketici Fiyat Endeksi ...

Avusturya’da Yetim Aylıklarına Zam: 2024 Yılında 24 Yaşına Kadar Olanlar İçin Aylık 672 Euro Olacak


2024 yılında Avusturya'da maaşlar ve emekli maaşları, özellikle asgari emeklilik ...

Avusturya’da Emekli Maaşlarına Zam: 2024 Yılında Asgari Emekli Maaşı 1.217 Euro’ya Yükselecek


2024 yılında Avusturya'da maaşlar ve emekli maaşları, özellikle asgari emeklilik ...

Parti, altı yıl sonunda verilen ayrıcalıklı vatandaşlık hakkının kaldırılmasını ve vatandaşlık verilmesinin genellikle on yıl sonra mümkün olmasını talep ediyor. Ayrıca, vatandaşlık kursu kapsamında toplama kampı anıtı ziyaretinin de zorunlu olmasını öneriyor. Ulusal sosyalist yeniden canlandırma suçlaması veya kışkırtma nedeniyle hüküm giymiş çifte vatandaşlardan Avusturya vatandaşlığının geri alınması gerektiği belirtiliyor.

Öneriler arasında, ebeveynlerin çocuklarının eğitimine daha aktif katılımını ve okul zorunluluğu ihlalleri için daha sert yaptırımlar da yer alıyor. Mikl-Leitner, “Toplumumuza entegrasyona gönüllü olarak katılmak istemeyenlere mali olarak hissedilir yaptırımlar uygulanmalıdır,” diyerek bu önerilerin toplumsal entegrasyonun önemini vurguladığını belirtti. Bu yeni girişimler, Aşağı Avusturya ÖVP tarafından sosyal uyum ve entegrasyonu güçlendirmek amacıyla sunulmuş olup, siyasi ve toplumsal tartışmalara yol açması bekleniyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.