Avusturya’da Şiddet Koruma Çabaları: 2023’te 12 Binden Fazla Giriş ve Yaklaşma Yasağı

2023 yılında Avusturya’da şiddetle mücadele kapsamında 12.700’den fazla giriş ve yaklaşma yasağı uygulandı.Avusturya’da Şiddet Koruma Çabaları: 2023’te 12 Binden Fazla Giriş ve Yaklaşma Yasağı

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya’da şiddet koruma konusunda önemli adımlar atılıyor. Ülkede, 1 Kasım’a kadar yaklaşık 12.700 giriş ve yaklaşma yasağı uygulandı. Bu rakamlar, uluslararası “16 Gün Şiddete Karşı” girişiminin başlangıcını takiben Kadın Bakanı Susanne Raab (ÖVP), Adalet Bakanı Alma Zadic (Yeşiller) ve İçişleri Bakanı Gerhard Karner (ÖVP) tarafından açıklandı.

2022 Yılında Uygulanan Önlemler

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya’nın Traiskirchen Sığınma Merkezi’nde Faslı Libyalıyı Bıçakladı

Traiskirchen sığınma merkezinde yaşanan bıçaklı saldırı, bir Libya vatandaşının ağır ...

Avusturya’da Arabayla İşe Gidenlere Müjde: Maliye’den 1.200 Euro’ya Kadar Destek

"Taxefy" uygulaması sayesinde vatandaşlar, vergi iadesi işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirerek Maliyeden ...

Viyana Boku Üniversitesi’nde İçme Suyu Alarmı: Legionella Tehlikesi

Viyana'daki Boku Üniversitesi'nde yapılan rutin içme suyu kontrolleri sırasında Legionella ...

Avusturya’daki Okullarda Cep Telefonu Yasağı Gündemde: Eğitimciler ve Uzmanlar Arasındaki Fikir Ayrılıkları Derinleşiyor

Avusturya'nın Steiermark bölgesinde, okullarda cep telefonu kullanımının yasaklanması konusunda eğitimciler ...

2022 yılında toplam 14.643 giriş ve yaklaşma yasağı uygulanmıştı. Güvenlik Polisi Vaka Konferanslarında ise 2020 yılındaki 25’ten, 2022 yılında 209’a kadar bir artış görüldü. Bu yıl, 1 Kasım’a kadar 200 vaka konferansı gerçekleştirildi.

Danışmanlık ve Destek Hizmetleri
1 Eylül 2021’den bu yana yaklaşık 26.300 tehlikeli kişi zorunlu danışmanlığa yönlendirildi. Bu adımlar, şiddet olaylarının önlenmesi ve mağdurların desteklenmesi açısından önemli bir rol oynuyor.

Hükümetin Şiddetle Mücadele Stratejileri
Hükümet, şiddetle mücadelede kendisini iyi bir yolda görüyor ve bütçe artışlarını, önleme personeli sayısının artırılmasını, koruma ve geçiş evlerinin finansmanını ve yargı eğitiminde şiddet korumanın yerleştirilmesini örnek olarak gösteriyor. Ayrıca, Şiddet Koruma Polikliniklerinin uygulanmasının önemi vurgulanıyor. Pilot projeler yıl sonuna kadar başlatılacak ve sonunda tüm ülkeye yayılacak.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.