Avusturya’da Alexandra Wittmann EVN Yönetim Kurulu Üyesi Olarak Yılda 600.000 Euro Alacak

Viyanalı Alexandra Wittmann, Yeni EVN Yönetim Kurulu Üyesi Olarak Atanacak. 600.000 Euro’luk Maaşı, SPÖ Tarafından Eleştiriliyor.

Avusturya’da Alexandra Wittmann EVN Yönetim Kurulu Üyesi Olarak Yılda 600.000 Euro Alacak

UTKAN HABER (Viyana) – Viyanalı iş kadını Alexandra Wittmann, EVN AG’nin yeni yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Bu atama, 1 Eylül itibarıyla yürürlüğe girecek ve Wittmann, şirketin CFO’su (Finans Direktörü) olarak görev yapacak. EVN Denetim Kurulu Başkanı Reinhard Wolf, Wittmann’ın finans ve dijitalleşme alanında deneyimli bir yönetici olduğunu ve yönetim kurulunu güçlendireceğini belirtti.

Wittmann’ın ataması, SPNÖ tarafından eleştirildi. Parti, EVN’nin üçüncü bir yönetim kurulu üyesi atamasını ve özellikle yıllık brüt maaşın 600.000 Euro olmasını sorguladı. Sven Hergovich liderliğindeki SPNÖ, bu ücretin yüksekliğini eleştirdi.

Alexandra Wittmann, Hoerbiger Kompressortechnik, Riedel Crystal of America ve Colt Technology Services gibi çeşitli endüstri ve teknoloji şirketlerinde çalışarak uluslararası deneyim kazandı. Operasyonel alanda ve strateji geliştirmede geniş bir uzmanlığa sahip olan Wittmann, Stefan Szyszkowitz (CEO, Baş İcra Direktörü) ve Stefan Stallinger’den (CTO, Teknik Direktör) oluşan mevcut yönetim ekibine katılacak.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya’nın Traiskirchen Sığınma Merkezi’nde Faslı Libyalıyı Bıçakladı

Traiskirchen sığınma merkezinde yaşanan bıçaklı saldırı, bir Libya vatandaşının ağır ...

Avusturya’da Arabayla İşe Gidenlere Müjde: Maliye’den 1.200 Euro’ya Kadar Destek

"Taxefy" uygulaması sayesinde vatandaşlar, vergi iadesi işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirerek Maliyeden ...

Viyana Boku Üniversitesi’nde İçme Suyu Alarmı: Legionella Tehlikesi

Viyana'daki Boku Üniversitesi'nde yapılan rutin içme suyu kontrolleri sırasında Legionella ...

Avusturya’daki Okullarda Cep Telefonu Yasağı Gündemde: Eğitimciler ve Uzmanlar Arasındaki Fikir Ayrılıkları Derinleşiyor

Avusturya'nın Steiermark bölgesinde, okullarda cep telefonu kullanımının yasaklanması konusunda eğitimciler ...

Bu atama, EVN’nin finansal ve operasyonel stratejisini güçlendirmeyi hedeflerken, yönetici maaşları ve şirket yönetimindeki kadın temsili konularında da tartışmaları beraberinde getiriyor.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.