Avusturya’da 560 Bin Kişi Hala Klima Bonusunu Bekliyor: Ödeme 2024’e Ertelendi

Klima Bonusu ödemelerini 2023 yılında hala alamayan 560.000 kişiyi etkiliyor. Ödemelerin 2024 sonbaharına kadar ertelendiği açıklandı. Neos milletvekili Yannick Shetty, ödemelerin neden geciktiğini sorguluyor ve Klima Bonusu dağıtımındaki düşük hassasiyeti eleştiriyor. Ayrıca, Sodexo ile yapılan anlaşmada yer alan “Minimum Sipariş Tutarı” konusu da tartışma yaratıyor.

Avusturya’da 560 Bin Kişi Hala Klima Bonusunu Bekliyor: Ödeme 2024’e Ertelendi

UTKAN HABER (Viyana) – Klima Bonusu ödemeleri, Avusturya’da hala ödeme alamayan 560.000 kişiyi etkiliyor. Ödemelerin 2024 sonbaharına kadar ertelendiği açıklandı. Klima Bonusu, coğrafi konuma bağlı olarak kişi başına 110 ila 220 Euro arasında değişen miktarlarla ödenen bir teşvik programıdır. Ancak ödemelerin gecikmesi nedeniyle birçok kişi hala bu teşvikten yararlanamamıştır.

560 Bin Kişi Hala Klima Bonusunu Bekliyor: Ödeme 2024’e Ertelendi

Neos milletvekili Yannick Shetty, ödemelerin neden geciktiğini sorguluyor ve Klima Bonusu dağıtımındaki düşük hassasiyeti eleştiriyor. Shetty, Klima Bonusu’nun hala ödenmemiş 92 milyon Euro’sunun bu yılın sonbaharında ödeneceğini belirtiyor. Bu durum, 560.000 kişinin ödemesini beklemesine neden oluyor.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya’da yeni bonus: Bu kişilere 750 Euro ödeme yapılacak

Avusturya'da, bakım veren aile üyelerine yönelik yeni bir bonus düzenlemesi ...

Avusturya’da Kasım Ayında Enflasyon Sabit: Oran %5,4’te Kaldı

Avusturya'da Ekim ayına göre %0,4 artışla Harmonize Tüketici Fiyat Endeksi ...

Avusturya’da Yetim Aylıklarına Zam: 2024 Yılında 24 Yaşına Kadar Olanlar İçin Aylık 672 Euro Olacak


2024 yılında Avusturya'da maaşlar ve emekli maaşları, özellikle asgari emeklilik ...

Avusturya’da Emekli Maaşlarına Zam: 2024 Yılında Asgari Emekli Maaşı 1.217 Euro’ya Yükselecek


2024 yılında Avusturya'da maaşlar ve emekli maaşları, özellikle asgari emeklilik ...

Shetty, Gewessler Bakanlığı’nın ödemeleri zamanında ve sorunsuz bir şekilde yapamadığını ve bu durumun kötü bir politikanın sonucu olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, ödeme miktarlarının bütçeye “gizlendiğini” söylüyor ve kamuoyunun bu sorunu bilmediğini belirtiyor.

Klima Bonusu dağıtımındaki düşük hassasiyet de eleştirilen bir konu. Aynı Bonus’un bir milletvekili veya banka müdürü ile yalnız bir anne tarafından alınmasının adaletsiz olduğu düşünülüyor.

Ayrıca, Sodexo ile yapılan anlaşmada yer alan “Minimum Sipariş Tutarı” konusu da tartışma yaratıyor. Gewessler, Sodexo’nun herhangi bir anlaşılmış minimum alım miktarı olmadığını belirtiyor.

Klima Bakanlığı ise “Bonusun işlem maliyetlerinin son derece düşük olduğunu” savunuyor ve ödeme sürecinin sorunsuz olduğunu ifade ediyor. Geçen yıl, ödeme tutarının sadece %0,6’sının işlem maliyetlerine gittiği belirtiliyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.