Avusturya’da 400 Euro’luk konut ve ısıtma yardımı 30 Kasım’a kadar uzatıldı

Steiermark’ta, konut ve ısınma maliyetlerine destek olmak amacıyla hanelere 400 Euro’luk yardım sağlanıyor. İki aşamalı ödeme planı kapsamında, ilk aşamada otomatik ödemeler gerçekleştirildi, ikinci aşama için başvurular 7 Ağustos 2023’ten itibaren alınmaya başlandı.

Avusturya’da 400 Euro’luk konut ve ısıtma yardımı 30 Kasım’a kadar uzatıldı

UTKAN HABER (Steiermark) – Avusturya’nın Steiermark eyaleti yönetimi, hane halklarının artan konut ve ısınma maliyetleriyle başa çıkabilmesi için önemli bir yardım paketi başlattı. Bu paket kapsamında, hane başına tek seferlik 400 Euro ödeme yapılacak.

Steiermark’ta Hanelere 400 Euro’luk Isınma ve Konut Yardımı

İlk aşamada, 2022/2023 ısınma maliyeti yardımı alanlar ve 2023 yılının Ocak-Mayıs ayları arasında en az bir ay süreyle sosyal veya konut yardımı alan kişilere, başvuru yapmalarına gerek kalmadan otomatik olarak ödeme yapıldı. İkinci aşamada ise, yıllık net geliri 40.045 Euro’ya kadar olan tüm haneler yardım alabilecek. Bu kişiler, 7 Ağustos 2023’ten itibaren çevrimiçi platform üzerinden veya çevrimiçi erişimi olmayanlar için belediye ve şehir ofislerindeki hizmet merkezleri aracılığıyla başvuruda bulunabilirler.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya | Kärnten eyaletinde ekstra 300 Euro daha ikramiye başvuruları bugün sona eriyor

Devam eden enflasyon dalgasına karşı Kärnten eyaleti, 300 euro daha ...

Avusturya’da Yetim Aylıklarına Zam: 2024 Yılında 24 Yaşına Kadar Olanlar İçin Aylık 672 Euro Olacak


2024 yılında Avusturya'da maaşlar ve emekli maaşları, özellikle asgari emeklilik ...

Avusturya’da Emekli Maaşlarına Zam: 2024 Yılında Asgari Emekli Maaşı 1.217 Euro’ya Yükselecek


2024 yılında Avusturya'da maaşlar ve emekli maaşları, özellikle asgari emeklilik ...

Avusturya’da Yeni Konut Bonusu Şimdi Size 300 Euro’dan Fazla Ekstra Getiriyor

Konut maliyeti yardımı uzatıldı, bu amaçla yaklaşık altı milyon Euro ...

Yıllık net geliri en fazla 40.045 avro olan tüm Steiermark haneleri bu haktan yararlanabilecekler

Toplamda, 300.000’den fazla Steiermark hanesinin bu destekten yararlanması bekleniyor. Başvuru süresi 7 Ağustos’tan 30 Kasım 2023’e kadar devam edecek. Ödemeler, belirtilen banka hesaplarına yatırılacak ve nakit ödeme seçeneği mevcut değil.

Bu yardım programı, Steiermark’ta yaşayan ve belirli gelir kriterlerini karşılayan hanelere yönelik olup, kalıcı bakım tesislerinde yaşayanlar, tam zamanlı engelli tesislerindeki kişiler, çocuk ve gençlik yardımı tesislerindeki bireyler, hapishane mahkumları, evsizler ve temel ihtiyaçları karşılananlar (sığınmacılar) gibi gruplar bu yardımdan yararlanamayacaklar.

Online forma bu LİNK’ten ulaşabirsiniz.

Detaylı bilgi ve başvuru işlemleri için ilgili devlet web siteleri ve belediye ofisleri ziyaret edilebilir. Özellikle teknik destek veya ek bilgi gerektiren durumlar için 0800/800 262 numaralı telefon hattı ve heizkostenzuschuss@stmk.gv.at e-posta adresi üzerinden yetkililerle iletişime geçilebilir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.