Avusturya | Traiskirchen Mülteci Kampında Bıçaklı Saldırı: Bir Kişi Hayati Tehlike Altında

Baden bölgesindeki Traiskirchen mülteci kampında, 22 yaşındaki bir Marokko vatandaşı, 24 yaşındaki bir Libya vatandaşını bıçakla yaraladı. Saldırı sonucunda ağır yaralanan genç, Viyana’daki Meidling hastanesine kaldırıldı. Şüpheli, polis tarafından tutuklandı.

Avusturya | Traiskirchen Mülteci Kampında Bıçaklı Saldırı: Bir Kişi Hayati Tehlike Altında

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya’nın Traiskirchen sığınma merkezinde dün akşam saat 19.20 sıralarında yaşanan bıçaklı saldırı, bölgede büyük endişe yarattı. Polis, 22 yaşındaki Marokko vatandaşı bir gencin, bir tartışma sonucu 24 yaşındaki Libya vatandaşı bir gence birkaç kez bıçakla saldırdığını bildirdi. Saldırı sonucu ağır yaralanan genç, acil olarak hastaneye, ardından Viyana’daki Meidling hastanesine nakledildi ve hayati tehlike altında olduğu açıklandı.

Polis sözcüsü Raimund Schwaigerlehner, “Kasten adam öldürmeye teşebbüsten” soruşturma yürütüldüğünü belirterek, şüphelinin Traiskirchen Polis İstasyonu memurları tarafından kısa bir kaçışın ardından tutuklandığını açıkladı. Soruşturma halen devam ediyor ve sorgulamalar Salı günü gerçekleştirilecek.

Bu olay, Niederösterreich eyaletinin baş yardımcısı ve FPÖ eyalet parti başkanı Udo Landbauer tarafından eleştirildi. Landbauer, bu tür olayların federal hükümetin, özellikle İçişleri Bakanı Karner’in sorumluluğu altındaki sığınma politikasının bir yansıması olduğunu vurgulayarak, sığınma sürecinin derhal durdurulması gerektiğini ifade etti. Landbauer, “Marokkalı bir sığınmacının bizde işi yok. Bu, Avusturyalıların memnuniyetle tatil yaptığı güvenli bir ülkedir,” diyerek sığınma politikasında daha sert önlemler alınmasını talep etti.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
2024 Yılında ORF’ye Kaydolan Viyanalı Kadının Hesabından 1.094 Euro Kesildi

Viyanalı bir kadın, ORF ev hanehalkı vergisi için kaydını yaptırdıktan ...

Avusturya’da Cennet Gibi Hayat: 56 Yaşındaki Adam 10 Yıldır İşsiz ve İşsizlik Maaşı Alıyor!

Avusturya'da işsizlik oranları artarken, uzun süreli işsizlerin yaşadığı zorluklar da ...

Avusturya’da Baba ve Oğul 118 km Hızla Yarıştı: Ehliyetleri ve Araçlarına El Konuldu

Avusturya'nın Steiermark eyaletine bağlı Kapfenberg kentinde baba ve oğul, şehir ...

Yayınlama: 20.02.2024
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.