Avusturya Profil dergisinden Cumhurbaşkanı Erdoğan için ahlaksız başlık: ‘’Sonunda ondan kurtulacak mıyız?’’

Avusturya’da yayın yapan Profil dergisi 2017 yılında da Anayasa Değişikliği Referandumu öncesinde dergi, gazete ve internet sitelerinin Türkçe başlıklar atmıştı.

Avusturya Profil dergisinden Cumhurbaşkanı Erdoğan için ahlaksız başlık: ‘’Sonunda ondan kurtulacak mıyız?’’
Yayınlama: 08.05.2023
A+
A-

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya’da yayın yapan Profil Dergisi “Erdoğan’ın Kader Seçimi: Sonunda Erdoğan’dan kurtuluyor muyuz?” diyerek, demokrasimize dışarıdan ayar vermeyi deniyor.

Türkiye’nin yükselişini yurt dışından manşetlerle durdurmayı hayal edenler 14 Mayıs gecesi büyük hezimete uğrayacak.

Profil: “ Ondan sonunda kurtulacak mıyız?“
Avusturya’nın haftalık siyasi magazin dergisi Profil bu hafta sonu yayınlanan sayısının manşetini Türkiye’de ki seçimlere ayırdı. AKP lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kastederek , “ Ondan sonunda kurtulacak mıyız.“ ifadesi kullanarak Avusturya’da seçme hakkı olan Türk vatandaşları ile mülakatlara yer verdi.

 

2017 yılında da Avusturya dergisi Profil, Türkçe başlık atmıştı
Avusturya’da yayın yapan Profil isimli dergi, Erdoğan’ı kapağına taşıyarak Türkçe başlık attı. 16 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek Anayasa Değişikliği Referandumu öncesinde Avrupa ülkelerinde yayın yapan dergi, gazete ve internet sitelerinin Türkçe başlıkları dikkat çekmeye devam ediyor.

Daha önce Blick, Bild gibi yayın organları da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özelinde ‘hayır’ için propaganda çalışması yapmış ve Türkçe başlık kullanmıştı.

Dergi 12 sayfa ayırdığı Cumhurbaşkanı için Türkçe ve Almanca olarak yazı yayınladı ve yazıda;
“Ah, Türkiye! Tüm katılımcılar başarısızlığa uğradı: Türkiye ile Avrupa gitgide birbirlerinden uzaklaşıyorlar. Gittikçe otoriterleşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa referandumu ile daha fazla güce ulaşmak istiyor. Avrupa Birliği içinde ise, bir çok ülke Türkiye’ye sırtını dönmeye hazır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.