Avusturya polisi Deutschkreutz sınır geçişinde 46 göçmeni ölümcül tehlikeden kurtardı

Suriye vatandaşları yanında Türk vatandaşlarının olduğu 46 insan kaçak olarak kapalı bir minibüs içinde Avusturya sınırından geçerken boğulmaktan son anda kurtarıldı.

Avusturya polisi Deutschkreutz sınır geçişinde 46 göçmeni ölümcül tehlikeden kurtardı

UTKAN HABER (Viyana) – Pazar gecesi Avusturya’ya yönelik acımasız bir göçmen taşıma olayı, ölümcül bir trajedinin önüne geçilerek sona erdi. 46 göçmen, aralarında kadınlar ve 14 çocuk bulunan, dar bir kamyondaki yük bölmesinde saatlerce kilitli kaldılar ve boğulma tehlikesi yaşadılar. Ancak Burgenland, Deutschkreutz sınır geçişinde görevli polisler sayesinde mahsur kalan göçmenler kurtarıldı.

Bu tehlikeli olayda, göçmenlerin dar ve nefes alması zor koşullar altında bulundukları tahmin ediliyor. İlk incelemelere göre, kaçakçının beyaz bir Mercedes Sprinter ile Sırbistan’dan yola çıktığı düşünülüyor.

Yük bölmesinde bulunan 24 erkek, sekiz kadın ve 14 çocuk, taşıma aracının Burgenland’daki Deutschkreutz sınır geçişine geldiği sırada neredeyse güçten düşmüşlerdi. Görevdeki polis memurları ve askerler, “kapıların vurulduğunu” ve içerideki insanların zor durumda olduğunu bildirdi.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya’da Enflasyon Düşüyor: 2024 Mayıs Ayında Yüzde 3,3’e Geriledi

Avusturya'da enflasyon düşüş eğilimini sürdürüyor ve Mayıs ayında yüzde 3,3'e ...

Avusturya’da özel ev kiraları yüzde 9 arttı, konut fiyatları ise yüzde 2,6 düştü

Statistik Austria'ya göre, Avusturya'da özel ev kiraları 2022'ye göre yüzde ...

Viyana’da Galatasaray’ın Şampiyonluk Kutlamaları Başladı

Galatasaray, Konyaspor'u 3-1 yenerek Süper Lig şampiyonu oldu ve 24. ...

Viyana’nın Favoriten Bölgesinde Yine Olay: Polis Memuru Bıçaklı Saldırıya Uğradı

Viyana'nın Favoriten bölgesinde, 41 yaşındaki Ürdün vatandaşı bir adam, bıçakla ...

Polisler, Mercedes Sprinter’ın yük bölmesinin kapılarını açtığında, mahsur kalan göçmenler neredeyse çıkacak hali kalmamış bir şekilde karşılarına çıktılar. Nefes almakta güçlük çekiyorlardı ve son derece kötü bir durumdaydılar. Bazıları midesini boşaltmış gibiydi ve yüzleri solgun görünüyordu.

Kaçakçı, gözaltına alındı ve kurtarılan göçmenlere yardım sağlandı. Göçmenler daha sonra Heiligenkreuz’daki polis karşılama merkezine götürüldüler ve şu anda ifadeler alınıyor. Soruşturma devam ediyor ve olayla ilgili daha fazla ayrıntı öğrenilecek. Bu trajik olayın ardından, polislerin hızlı müdahalesi sayesinde ölümcül bir trajedi önlendi.

Yayınlama: 25.09.2023