Avusturya Niederösterreich Eyalet Başkanı Mikl-Leitner: Entegrasyonu Reddeden Göçmenlere Sosyal Yardımlar Düşürülmeli

Aşağı Avusturya Eyalet Başkanı Johanna Mikl-Leitner, entegrasyonu reddeden göçmenlere karşı daha sert yaptırımlar uygulanmasını talep ediyor. Ebeveynlere yönelik cezaların artırılması ve sosyal yardımlarda kesintiler yapılması planlanıyor.

Avusturya Niederösterreich Eyalet Başkanı Mikl-Leitner: Entegrasyonu Reddeden Göçmenlere Sosyal Yardımlar Düşürülmeli

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya’nın Niederösterreich Eyalet Başkanı Johanna Mikl-Leitner, kısa süre önce tanıttığı ‘Sıfır Tolerans Girişimi’ çerçevesinde, entegrasyon sürecine direnen göçmenlere karşı daha sert yaptırımlar uygulanmasını istiyor. ‘Heute’ gazetesinin haberine göre, Mikl-Leitner okullarda entegrasyonla ilgili yeni kurallar ve daha yüksek cezalar talep ediyor.

Ebeveynlerin sorumlulukları artırılacak. Örneğin, entegrasyon eksikliği açıkça görüldüğünde (kız öğrencilerin yüzme derslerine katılmamaları veya kadın öğretmenlerle iletişim kurmamaları gibi durumlar) zorunlu ebeveyn-öğretmen görüşmeleri yapılacak. Sürekli direnen ve önlemlere uymayan ebeveynlere yönelik cezaların artırılması planlanıyor. Para cezaları şu anda en fazla 440 Euro iken, gelecekte en az 500 Euro ve en fazla 2.500 Euro olacak.

Niederösterreich Eyalet Başkanı Johanna Mikl-Leitner, Entegrasyonu Reddeden Göçmenlere Karşı Daha Sert Yaptırımlar İstiyor

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya | Waldviertel’deki Bir Okul Pikrik Asit Tehlikesi Nedeniyle Tahliye Edildi

Avusturya'nın Niederösterreich eyaletindeki Waldviertel bölgesinde, Bad Großpertholz'daki Neue Mittelschule, kimya ...

Avusturya’da Bankacı Demans Hastası Kadından 700.000 Euro Çaldığı Söyleniyor

Waldviertel'den eski bir banka çalışanı, demans hastası 82 yaşındaki bir ...

Avusturya’da Yeni Konut Bonusu Şimdi Size 300 Euro’dan Fazla Ekstra Getiriyor

Konut maliyeti yardımı uzatıldı, bu amaçla yaklaşık altı milyon Euro ...

Avusturya | Weistrach Bölgesinde Okul Servisi Kazası: Beş Çocuk ve İki Şoför Yaralandı

Weistrach'ta bir okul otobüsü ile otomobilin çarpıştığı trafik kazasında beş ...

Mikl-Leitner, entegrasyonu istemeyenlere yönelik sosyal yardımlarda %50’ye varan kesintiler yapılmasını da öneriyor. Bu, bir para cezasını karşılayamama durumunu geçersiz kılacak.

Bu önlemlerin hayata geçirilmesi için yasal değişikliklere ihtiyaç var. Ebeveynlerin okul zorunluluğu yasasındaki katılım yükümlülüklerinin tanımlanması ve entegrasyon yasasında değişiklik yapılması gerekiyor. Mikl-Leitner, entegrasyonu sürekli olarak reddedenlerin sosyal yardımlarının yarısını kaybetmelerini öneriyor.

Aşağı Avusturya Eyalet Başkanı, bu hamlesi için federal hükümetten güçlü destek bekliyor. İçişleri Bakanı Gerhard Karner (ÖVP) ve Aile Bakanı Susanne Raab (ÖVP) zaten olumlu sinyaller göndermiş. Mikl-Leitner, önerilen yasal değişikliklerin ‘mümkün olan en kısa sürede’ ele alınmasını istiyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.