Avusturya Mahallesi kampanyasında Depremzedeler için saat 19:38 itibariyle 158 bin 725 Euro toplandı

Kahramanmaraş depremleri, 11 ili yıkıcı şekilde etkiledi. Bölgede yaşayan vatandaşlara ve bölgeye yardım amacıyla ‘Avusturya’daki Türkler Tek Yürek’ kampanyası Kanal Avrupa ekranlarında canlı olarak yayınlanıyor. Avusturya’daki Türkler Tek Yürek yardım gecesinde afet bölgesi için toplanan bağış tutarı…

Avusturya Mahallesi kampanyasında Depremzedeler için saat 19:38 itibariyle 158 bin 725 Euro toplandı
Yayınlama: 26.02.2023
A+
A-

UTKAN HABER (Viyana) – Türkiye’nin yüreğinde derin yaralar açan, asrın en büyük felaketinin yaşandığı bu günlerde Avusturya yardım için Kanal Avrupa kanalında bir araya geldi. Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinde yaraları sarmak için düzenlenen yardım programı Kanal Avrupa kanalında canlı olarak yayınlanıyor.

Başta Kahramanmaraş ve Hatay olmak üzere Adıyaman, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kilis’i etkileyen depremlerin yıkıcı sonuçlarını yaşayan vatandaşlarımız için Türkiye’nin tek yürek olacağı canlı yayın, Kanal Avrupa kanalında ekranlara geliyor.

Avusturya Mahallesi canlı yayın programı Avusturya Müsiad Eski Başkanı Faruk Can, Türk Erkekler Birliği Başkanı Ahmet Fidan ve Gazeteci Hüseyin Taş sunumuyla canlı yayın başladı.

158 bin 725 Euro bağış toplandı
Kampanya süresince telefonla bağlanarak yapılan bağışların saat 19:39 itibariyle 158 bin 725 Euro bağış toplandığı açıklandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.