Avusturya İklim Bakanı Gewessler’in Üç Aylık Harcamaları 500 Bin Euro’ya Ulaştı

İklim Bakanı Leonore Gewessler’in bakanlığı, sadece son çeyrekte yarım milyon Euroya yakın harcama yaparak dikkatleri üzerine çekti. Uçak seyahatleri, etkinlikler ve ağırlamalar başta olmak üzere yapılan yüksek meblağlı harcamalar kamuoyunda tartışma yarattı.

Avusturya İklim Bakanı Gewessler’in Üç Aylık Harcamaları 500 Bin Euro’ya Ulaştı

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya’nın İklim Bakanı Leonore Gewessler’in bakanlığı, Ekim ile Aralık 2023 arasında gerçekleşen cömert harcamalarıyla gündeme geldi. ‘Heute’ gazetesinin analizine göre, Yeşiller partisinden olan bakanın bakanlığı bu dönemde yüksek meblağlarda giderlere imza attı.

Leonore Gewessler’in Bakanlığı, Yüksek Harcamalarıyla Dikkat Çekiyor: Yarım Milyon Euroya Yakın Gider
Bakanlığın fotoğraf çekimleri için yaklaşık 44.770,80 Euro harcadığı belirtilirken, Gewessler’in kendisi parlamentoya, bakanlıkta çalışan bir fotoğrafçının olmadığını, bu giderlerin honorar üzerinden hesaplandığını ifade etti. Diğer taraftan, Gewessler’in çeşitli uluslararası ziyaretler için gerçekleştirdiği uçak seyahatleri, toplamda 9.725,78 Euro’ya mal oldu. Bakan, özellikle Dubai’ye düzenlenen Klima Konferansı seyahati için dört çalışanını da beraberinde götürdü.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
2024 Yılında ORF’ye Kaydolan Viyanalı Kadının Hesabından 1.094 Euro Kesildi

Viyanalı bir kadın, ORF ev hanehalkı vergisi için kaydını yaptırdıktan ...

Avusturya’da Cennet Gibi Hayat: 56 Yaşındaki Adam 10 Yıldır İşsiz ve İşsizlik Maaşı Alıyor!

Avusturya'da işsizlik oranları artarken, uzun süreli işsizlerin yaşadığı zorluklar da ...

Avusturya’da Baba ve Oğul 118 km Hızla Yarıştı: Ehliyetleri ve Araçlarına El Konuldu

Avusturya'nın Steiermark eyaletine bağlı Kapfenberg kentinde baba ve oğul, şehir ...

Dikkat çeken diğer bir gider kalemi ise bakanlığın düzenlediği etkinlikler ve ağırlamalar oldu. İklim Bakanlığı’nın etkinlikleri için 138.029,13 Euro, ağırlamalar için ise 267.702,30 Euro harcandı. Buna ek olarak, Gewessler’in Noel kartlarının basımı için harcanan 495 Euro, toplam harcamaların yanında neredeyse dikkate alınmayacak bir meblağ olarak kaldı.

Üç ayda gerçekleştirilen toplam harcamalar yaklaşık yarım milyon Euro’ya ulaşırken, Gewessler’in bu süreçte resmi bir araç kullanmamayı tercih ettiği de belirtildi. SPÖ tarafından yapılan soruşturma talebi ve kamuoyunun tepkisi, bu harcamaların detaylı bir şekilde incelenmesine yol açtı.

Yayınlama: 16.02.2024
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.