Avusturya FPÖ Lideri Kickl: Düzensin Göç Durdurulmalı

FPÖ Başkanı Herbert Kickl, göç politikası üzerine yaptığı açıklamalarda, “mutlak asıl durdurma” ve “Kale Avusturya” taleplerini yeniden gündeme getirdi. Kickl, ayrıca hükümet ve SPÖ’ye yönelik eleştirilerde bulundu ve SPÖ’nün göç programını “toplumu yok etme” olarak nitelendirdi. Bunun yanı sıra, “aşı olmayanlar için lockdown mağdurları” için özür talep etti.

Avusturya FPÖ Lideri Kickl: Düzensin Göç Durdurulmalı

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya’nın Klagenfurt bölgesinde düzenlenen basın toplantısında FPÖ Başkanı Herbert Kickl, göç politikasında radikal değişiklikler talep etti. “Mutlak asıl durdurma” ve “Kale Avusturya” gibi talepleriyle dikkat çeken Kickl, hükümetin ve özellikle SPÖ’nün göç politikalarını eleştirdi.

FPÖ Lideri Kickl’den ‘Mutlak Asıl Durdurma’ ve ‘Kale Avusturya’ Talepleri”
Kickl, Orta Doğu çatışmaları ve antisemit saldırılar bağlamında diğer partilerin ikiyüzlülüğünü eleştirirken, “İslamcı ve antisemit ifadelerin, kontrolsüz bir asıl politikasının sonucu” olduğunu belirtti. Ayrıca, Vorarlberg Eyalet Valisi Markus Wallner’ın “asıl kodu” tartışmasına da katılmayarak Wallner’ı eleştirdi.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya’da yeni bonus: Bu kişilere 750 Euro ödeme yapılacak

Avusturya'da, bakım veren aile üyelerine yönelik yeni bir bonus düzenlemesi ...

Avusturya’da Kasım Ayında Enflasyon Sabit: Oran %5,4’te Kaldı

Avusturya'da Ekim ayına göre %0,4 artışla Harmonize Tüketici Fiyat Endeksi ...

Avusturya’da Yetim Aylıklarına Zam: 2024 Yılında 24 Yaşına Kadar Olanlar İçin Aylık 672 Euro Olacak


2024 yılında Avusturya'da maaşlar ve emekli maaşları, özellikle asgari emeklilik ...

Avusturya’da Emekli Maaşlarına Zam: 2024 Yılında Asgari Emekli Maaşı 1.217 Euro’ya Yükselecek


2024 yılında Avusturya'da maaşlar ve emekli maaşları, özellikle asgari emeklilik ...

FPÖ liderinin göç konusundaki kesin görüşü, “mutlak bir asıl durdurmanın” gerekliliği yönünde. Johanna Mikl-Leitner’ın İçişleri Bakanlığı dönemine atıfta bulunan Kickl, o dönemde de bir üst sınır olduğunu ancak kendi üst sınırının sıfır olduğunu vurguladı.

Özellikle SPÖ’nün göç programına sert bir şekilde eleştiren Kickl, programın “toplumu yok etme” olduğunu ve ÖVP’nin “marxizm ve çok kültürlülükle” ittifak yapmaya hazır olduğunu iddia etti. Bu eleştirilere SPÖ Federal Yöneticisi Klaus Seltenheim’den yanıt geldi. Seltenheim, Kickl’i “sirk yöneticisi ve at terbiyecisi” olarak nitelendirerek, onun İçişleri Bakanı olarak göç konusunda yetersiz kaldığını belirtti.

Seltenheim, SPÖ’nün somut bir eylem planına sahip olduğunu ve yasal, standartlaştırılmış ve etkili asıl süreçler, yasal kaçış rotaları ve insan haklarına saygılı geri gönderme anlaşmalarını desteklediğini açıkladı. Kickl ayrıca hükümetten Ukrayna’nın AB üyeliğine karşı veto koymasını talep etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.