Avusturya Dışişleri Bakanı Schallenberg: Gazze’de Ateşkes Hamas’ı Güçlendirir

Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg, Gazze Savaşı’ndaki tam bir ateşkesin Hamas’ı güçlendireceğini ifade etti. Aynı zamanda, İsrail’e yönelik suçlamaları reddederek, İsrail’in uluslararası hukuku ihlal etmediğini ve sivilleri hedef almadığını savundu.

Avusturya Dışişleri Bakanı Schallenberg: Gazze’de Ateşkes Hamas’ı Güçlendirir

UTKAN HABER (Viyana) – Vienna.at haber sitesinde yer alan habere göre, Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg, Gazze Savaşı’nda tam bir ateşkesin, özellikle Hamas’ı güçlendireceğine dair görüşlerini dile getirdi. Schallenberg, Gazze Şeridi’nde yaşayan insanların sıkıntısını hafifletmek için ateşkesin kabul edilebilir olduğunu, ancak Hamas’ın yaklaşık 240 İsrailli rehine tuttuğunu hatırlatarak, rehinelerin koşulsuz serbest bırakılmasının ilk hedef olması gerektiğini belirtti.

Dışişleri Bakanı, İsrail’in uluslararası hukuku ihlal ettiği veya bilerek sivilleri hedef aldığı yönündeki iddialara karşı çıkarak, İsrail’in bir terör örgütüne karşı savaştığını ve okulları ve hastaneleri kendi amaçları için kötüye kullanan bir devlet olmadığını ifade etti.

Ayrıca, Avusturya’nın Filistin temsilcisi Salah Abdel Shafi’nin Filistinli sivillere karşı empati eksikliği suçlamalarına karşı çıkarak, Avusturya’nın Gazze’deki insanlara yardım etmek istediğini ancak Hamas’ı güçlendirmek istemediğini vurguladı. Schallenberg, Hamas’ın insanlık dışı bir kriz yaratmaya çalıştığını ve bu krizin ölçülemez olduğunu belirtti.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya’da yeni bonus: Bu kişilere 750 Euro ödeme yapılacak

Avusturya'da, bakım veren aile üyelerine yönelik yeni bir bonus düzenlemesi ...

Avusturya’da Kasım Ayında Enflasyon Sabit: Oran %5,4’te Kaldı

Avusturya'da Ekim ayına göre %0,4 artışla Harmonize Tüketici Fiyat Endeksi ...

Avusturya’da Yetim Aylıklarına Zam: 2024 Yılında 24 Yaşına Kadar Olanlar İçin Aylık 672 Euro Olacak


2024 yılında Avusturya'da maaşlar ve emekli maaşları, özellikle asgari emeklilik ...

Avusturya’da Emekli Maaşlarına Zam: 2024 Yılında Asgari Emekli Maaşı 1.217 Euro’ya Yükselecek


2024 yılında Avusturya'da maaşlar ve emekli maaşları, özellikle asgari emeklilik ...

BM Genel Sekreteri António Guterres’in Hamas’ın İsrail’e yönelik saldırıları hakkındaki açıklamalarına eleştirel yaklaşan Schallenberg, cinayetler için mazeret olamayacağını söyledi. Ayrıca, AB Komisyonu’nun Ukrayna ile katılım görüşmelerine başlama tavsiyesine de değinerek, Balkanlar ve Ukrayna’ya farklı yaklaşımlar eleştirisinde bulundu ve Ukrayna’nın AB üyeliği için kademeli bir yaklaşımı savundu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.