Avusturya | Burgenland eyalet başkanı Doskozil müjdeyi patlattı: 2.000 Euro’ya kadar enerji yardımı

Yıllık geliri maksimum 63 bin Euro’ya kadar olan haneler 2 bin Euro’ya kadar verilecek ısıtma yardımdan faydalanabilirler. Başvurular 2 Ocak 2023 tarihinde başladı.

Avusturya | Burgenland eyalet başkanı Doskozil müjdeyi patlattı: 2.000 Euro’ya kadar enerji yardımı
Yayınlama: 17.04.2023
A+
A-

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya’nın Burgenland eyalet başkanı Hans-Peter Doskozil, “Burgenland’da hala enerji ithalatına bağımlıyız ve tedarik pazarından enerji satın almak zorundayız. Ancak şu da açık: enerji bağımlılığına ve maliyet patlamasına karşı en iyi önlem, yenilenebilir enerji kullanımının artmasıdır. Burgenland’ı 2030 yılına kadar iklim açısından nötr ve enerjiden bağımsız hale getirme hedefimiz şimdi her zamankinden daha fazla doğrulandı.Burgenland’da tüketilen toplam enerjinin yarısını güneş ve rüzgardan üretiyor.’’ dedi.

2.000 Euro’ya kadar enerji yardımı
Ayrıca, “Isınma ikramiyesi özellikle küçük ve orta ölçekli gelir sahiplerinin üzerindeki yükü hafifletmeyi amaçlamaktadır.Burgenland hane halkına bu zor dönemde mümkün olan en iyi şekilde yardımcı olmak için Burgenland halkına 40 milyon Euro bütçe ayırdık. Üst sınır tüm enerji sağlayıcıları ve her tür ısıtma için geçerlidir. Maksimum sübvansiyon miktarı 2.000 Euro’dur.” diye konuştu.

Önemli Not: Başvurular tüm enerji sağlayıcılar ve her türlü ısıtma için geçerlidir. Sübvansiyonu hesaplamak için, hanenizin yıllık geliri ve 2023 yılı için devam eden ısıtma maliyetleri (veya enerji tedarikçinizden veya ev sahibinizden gelen yeni fatura) hakkında belgeler sunmalısınız. Bu nedenle, yalnızca bu belgelere sahip olduğunuzda başvuru yapma hakkınız vardır.

Başvurular ne zaman başlıyor?
– Başvurular 2 Ocak 2023’te başladı.

Son başvurular ne zamana kadar yapılmalı?
– 31 Aralık 2023 tarihine kadar başvuru yapılabilinecek.

Gelir limiti varmı?
– Isı fiyatı üst sınırının düzeyi, hanehalkı gelir düzeyine (maksimum 63.000 Euro’ya kadar) ve ısıtma giderlerinin düzeyine (ısıtma giderleri) bağlı olacaktır. Yıllık net hane gelirinin miktarı fonlama için belirleyicidir. Somut olarak, ısıtma giderleri, bir hanenin yıllık net gelirinin belirli bir yüzdesini aşmayacak şekilde sınırlandırılmıştır:

Isıtma gideri desteği alanlar: yüzde 3 (= ısıtma gideri desteği),
-33.000 Euro’ya kadar: yüzde 4
-43.000 Euro’ya kadar: yüzde 5
-63.000 Euro’ya kadar: yüzde 6
Isıtma maliyetlerinin yüzde 90’ının enerji tasarrufu için bir teşvik olduğu varsayılmaktadır.

Yardım sadece Isınma içinmi geçerli?
– Hayır, sübvansiyon tüm enerji sağlayıcıları ve her türlü ısıtma için geçerlidir.

Yardım tutarı ne kadar?
– Finansman tutarı maksimum 2.000 Euro’ya kadar verilecek.

Başvurular nereye yapılmalı?
– Başvurular 2 Ocak 2023 tarihinden itibaren online form kullanılarak veya 2023 yılı sonuna kadar yaşadığınız belediyeye yapılabilir. Online başvuru formu için BURAYA tıklayınız.

Ödemeler ne zaman yapılacak?
– Ödemeler Ocak 2023’ten itibaren yapılmaya başlandı.

Ayrıntılı bilgi için;
– Bilgi almak için +43 57/600-DW 1060 telefon numarasını arayabilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgi için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.