6’lı masaya rest çeken Akşener’e Saadet Partisi’nden cevap geldi: Dayatma yok

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, 6’lı masanın Cumhurbaşkanlığı adayına ilişkin yaptığı açıklamaya Saadet Partisi’nden ilk tepki geldi. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, “Biz yola çıktığımız şekliyle yolumuza devam edeceğiz” dedi.

6’lı masaya rest çeken Akşener’e Saadet Partisi’nden cevap geldi: Dayatma yok
Yayınlama: 04.03.2023
A+
A-

6’lı masanın ortağı olan İyi Parti, Cumhurbaşkanı adayını belirleme sürecinde, aday seçiminde yaşanan fikir ayrılığından dolayı oluşumdan ayrıldı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, adaya ilişkin kararını açıklarken “Geldiğimiz noktada İyi Parti bir kıskaca alınmıştır. Ölüm ve ve sıtma arasında bir tercihe zorlanmıştır. Ben ve arkadaşlarım dayatmaya boyun eğmeyeceğiz.” diyerek, Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu’nu aday olarak önerdiğini ve kabul edilmediğini dile getirdi.

“6’lı masa da artık millet iradesini yansıtmıyor”
Akşener: “Altılı masa artık potansiyel adayların tartışılabildiği ortak akıl platformu olmaktan çıkmış, tek bir adayın tasdiki için çalışan bir noter masasına dönüşmüştür.” ve “6’lı masa da artık millet iradesini yansıtmıyor.” diye sürdürdüğü konuşmasını “5 siyasi parti tek bir ismi dile getirerek Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını istediler. Biz bugünlere alışılmış yenilgileri reddederek geldik.” şeklinde sürdürdü.

Saadet Partisi’nin açıklaması
Meral Akşener’in son gelişmelere dair düzenlediği basın açıklamasının ardından 6’lı masanın ortaklarından Saadet Partisi, bir açıklamada bulundu.

“Biz yola çıktığımız şekliyle yolumuza devam edeceğiz”
Halk TV canlı yayınında açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, “Biz yola çıktığımız şekliyle yolumuza devam edeceğiz. Ülkemizin umutsuzluğa kapılmasına gerek yok.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.