Wiener Linien’de otobüs şoförü olmak isteyenlere 1.000 Euro ikramiye

Otobüs okullarında hala boş yerler var. Mevcut perspektiften bakıldığında, D ehliyetli personel eksikliğininin sonbahara kadar tamamlanması bekleniyor.


Wiener Linien’de otobüs şoförü olmak isteyenlere 1.000 Euro ikramiye
Yayınlama: 21.03.2023
A+
A-

UTKAN HABER (Viyana) – Wiener Linien bir süredir personel sıkıntısı çekiyor. Buna karşı koymak için, zaman çizelgesi ayarlandı ve otobüs ve tramvay güzergahları arasındaki aralıklar uzatıldı. Daha fazla eğitim yeri, daha fazla maaş ve işe alma önlemleri durumu iyileştirildi.

Wiener Linien’de otobüs şoförü olmak isteyenlere 1.000 Euro ikramiye
Wiener Linien, otobüs şoförü olarak işe başlayanlara teşvik amaçlı 1.000 Euro ikramiye verme kararı aldı. İlk 500 Euro şirket içi eğitimi tamamladıktan sonra ve geri kalanı şirkette altı ay kaldıktan sonra ödenecek.

19 otobüs okulu planlandı
Bir şirket sözcüsüne göre, yeni tedbirin nedeni otobüs okullarında hala boş kapasite olması. Her altı haftada bir, yaklaşık 10 katılımcıyla yeni bir tur başlar. Bu yıl toplam 19 otobüs okulu planlanıyor.

Tramvay okulları ise şu anda oldukça dolu. “Bim okullarına her zaman daha fazla insanın kaydolduğu zamanlar vardır. Başka bir sefer tam tersi oldu” dedi sözcü. Ayrıca, işe alma önlemleri şimdiye kadar ağırlıklı olarak tramvaylara odaklandı. Bu yıl için her biri 12 katılımcının yer aldığı toplam 27 tur planlanıyor.

Wiener Linien Sözcüsü, ‘’Wiener Linien’in daha sık aralıklarla normal tarifeye dönebilmesi için şu anda 100 tramvay sürücüsüne ve 100 otobüs sürücüsüne ihtiyacı olacaktı. Personel durumunda sonbaharda bir iyileşme bekleniyor. “O zamana kadar, muhtemelen tam zaman çizelgesini tekrar kullanabileceğiz.’’ diye açıklama yaptı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.