Viyana Favoriten’de PKK Yandaşlarının Protestosu Sırasında Polisle Gerilim Yaşandı

Viyana’nın Favoriten bölgesinde, kayıt dışı bir PKK protestosu sırasında polisle yaşanan gerilim, göstericilerin belirlenen güzergahın dışına çıkmaya çalışmasıyla tırmandı.


Viyana Favoriten’de PKK Yandaşlarının Protestosu Sırasında Polisle Gerilim Yaşandı

UTKAN HABER (Viyana) – Heute gazetesi haberine göre, 25 Mart 2024 Pazartesi akşamı Viyana’nın 10. bölgesi Favoriten’de, kayıt dışı bir PKK protestosu, polis güçlerini harekete geçirdi. Göstericiler, belirlenen güzergahın dışına çıkmaya çalışırken, polisle karşı karşıya geldi.

Etkinlik, akşam saatlerinde, Hauptbahnhof’tan Reumannplatz’a doğru yürüyüşe geçen onlarca protestocu ile başladı. Columbusplatz’a ulaşıldığında, saat 19.45 sıralarında, göstericilerin polis barikatlarını aşma girişimi durumun tırmanmasına neden oldu. Polis, güvenlik önlemlerini artırarak göstericileri geri itmeye çalıştı.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
2024 Yılında ORF’ye Kaydolan Viyanalı Kadının Hesabından 1.094 Euro Kesildi

Viyanalı bir kadın, ORF ev hanehalkı vergisi için kaydını yaptırdıktan ...

Avusturya’da Cennet Gibi Hayat: 56 Yaşındaki Adam 10 Yıldır İşsiz ve İşsizlik Maaşı Alıyor!

Avusturya'da işsizlik oranları artarken, uzun süreli işsizlerin yaşadığı zorluklar da ...

Viyana’daki Bir Apartmanda Yeni Ev Kuralları: Balkonda Sigara İçmek Yasaklandı

Viyana'nın Ottakring bölgesindeki bir apartmanda, yeni ev kuralları gereği balkonda ...

Protestonun odağında, özellikle aşırı sağcı Türk hareketi “Gri Kurtlar”a yönelik öfke vardı. Kayıt dışı gerçekleşen bu gösteri, şiddet eylemlerine dönüşmeden önce, düzenleyiciler tarafından bir ölçüde kontrol altına alındı. Ancak atmosfer, gecenin ilerleyen saatlerine kadar gerginliğini korudu.

Saat 20.20 civarında, gösteri korteji başladığı nokta olan Hauptbahnhof’a geri döndü. Polis, göstericilere metro yolunda eşlik ederek, olası daha fazla tırmanmayı önlemeye çalıştı.

Yayınlama: 26.03.2024
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.