Avusturya’da marketler zinciri Billa’da 1 litre Ayçiçek yağı 3,25 Euro’dan 2,16 Euro’ya düştü

Avusturya’da pandemi döneminden sonra 1 Euro’ya satılan 1 litrelik Ayçiçek Yağı fiyatları 3 Euro’ya kadar yükseldi.

Avusturya’da marketler zinciri Billa’da 1 litre Ayçiçek yağı 3,25 Euro’dan 2,16 Euro’ya düştü
Yayınlama: 13.04.2023
A+
A-

UTKAN HABER (Viyana) – 2020 pandemi döneminde enerji ve petrol ürünlerindeki artışın ardından, temel gıda maddeleri arasında yer alan ayçiçek yağı fiyatları da artmıştı. Ardından, Rusya’nın Ukranya’ya Askeri operasyon gerçekleştirmesiyle birlikte, birçok diğer ürünün etiket fiyatları yükselmişti. Ancak, Avusturya’nın önde gelen süpermarket zincirlerinden Billa, tüketiciler için iyi bir haber getirdi.

Marketler zinciri Billa fiyatları düşürdü
Avusturya’da ayçiçek yağı fiyatları marka, ambalaj boyutu ve satış noktasına göre değişebilmektedir. Billa, Estarmann marka ayçiçek yağı ve Schardinger tereyağı fiyatlarında önemli ölçüde indirim yaptı. Billa’da Normalde 3,25 Euro’ya satılan Solgio marka 1 litrelik ayçiçek yağı 2,16 Euro’ya, 250 gram Schardinger terayağı fiyatları ise 2,80 Euro’dan 1,89 Euro’ya düştü. Bu fiyatlar, çoğu markette satılan fiyatlara göre oldukça düşük.

Ayçiçek yağındaki indirim 11-19 Nisan 2023 tarihleri arasında geçerli olacaktır.

1 lt Ayçiçek yağı 2,16 Euro
Diğer gıda ürünlerindeki fiyat artışları nedeniyle ayçiçek yağı ve terayağındaki bu indirimler, tüketiciler için önemli bir etkiye sahip olabilir. Billa’da yapılan bu indirimlerin ne kadar süreceği henüz bilinmemekle birlikte, tüketiciler bu fırsattan yararlanmak için Billa mağazalarını ziyaret edebilirler.

250 gram Terayağı 1,89 Euro
Avusturya’daki tüketiciler, Billa’nın bu indirimlerine karşı oldukça memnun kalmıştır. Tüketiciler, Estarmann marka ayçiçek yağı ve diğer ürünlerdeki indirimler nedeniyle Billa’yı tercih ederek önemli tasarruflar elde edebilirler.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.