Avusturya’da karısına şiddet uygulayan 38 yaşındaki Türk, kayınbiraderine satırla saldırdı

Yukarı Avusturya’da cinayet teşebbüsü! Riedau’nun merkezinde 38 yaşında bir adam baltayla kayınbiraderisine saldırdığında inanılmaz sahneler yaşandı.

Avusturya’da karısına şiddet uygulayan 38 yaşındaki Türk, kayınbiraderine satırla saldırdı

UTKAN HABER (Viyana) – Edinilen bilgiye göre olay, 5 Mart 2023 Çarşamba günü Oberösterreich eyaletine Scharding bölgesinde meydana geldi. Riedau’da kayınbiraderini satırla öldürmek isteyen 38 yaşındaki saldırgan cinayete teşebbüsten tutuklandı ve Ried im Innkreis hapishanesine sevk edildi. Yıllarca karısına şiddet uyguladığı öne sürülen sanığın, savcılıktaki ifadesinde hakkındaki tüm iddiaları reddettiği öğrenildi.

İddialara göre, 37 yaşındaki kayınbiraderine yol kenarında pusu kuran 38 yaşındaki Türk, saat 11 sularında kayınbiraderinin arabasına bir bira şişesi fırlattı, bunun üzerine sürücü durup arabadan indi. İkili arasında bir itiş kakış yaşandı. Ardından 38 yaşındaki adam aniden yanına aldığı satırı çıkararak kayınbiraderine saldırdı. Yoldan geçen bir yolcu ve tanıkların yardımıyla kayınbirader saldırganın kolunu tutmayı ve satırı ondan almayı başardı.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, saldırgan herkesin içinde bağırarak kayınbiraderini ve ailesini öldürmekle tehdit etti. Ayrıca görgü tanıklarına da “müdahale etmeyin, buraya onu öldürmeye geldim” diye bağırdı. Kurban ve saldırgan olay yerinden kaçtı.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya’nın Traiskirchen Sığınma Merkezi’nde Faslı Libyalıyı Bıçakladı

Traiskirchen sığınma merkezinde yaşanan bıçaklı saldırı, bir Libya vatandaşının ağır ...

Avusturya’da Arabayla İşe Gidenlere Müjde: Maliye’den 1.200 Euro’ya Kadar Destek

"Taxefy" uygulaması sayesinde vatandaşlar, vergi iadesi işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirerek Maliyeden ...

Viyana Boku Üniversitesi’nde İçme Suyu Alarmı: Legionella Tehlikesi

Viyana'daki Boku Üniversitesi'nde yapılan rutin içme suyu kontrolleri sırasında Legionella ...

Avusturya’daki Okullarda Cep Telefonu Yasağı Gündemde: Eğitimciler ve Uzmanlar Arasındaki Fikir Ayrılıkları Derinleşiyor

Avusturya'nın Steiermark bölgesinde, okullarda cep telefonu kullanımının yasaklanması konusunda eğitimciler ...

Yıllarca şiddet uyguladığı karısı polisi aradı
Aynı anda, saldırganın 36 yaşındaki karısı polisi aradı. Kocası onu bir bar taburesi ile acımasızca dövmüştü. Gece yarısı civarında, dairenin yakınında tutuklandı. Satırı belinin arkasında saklayan zanlının 1.74 promil alkollü olduğu belirlendi.

Daha sonra yapılan incelemelerde 38 yaşındaki şahsın on yıl boyunca karısını yumruk, sopa ve mobilya parçalarıyla sayısız kez yaraladığı ortaya çıktı. Kadının ağır yaralanmalar nedeniyle pek çok kez hastanede tedavi gördüğü öğrenildi. Polis, kadının fail tarafından korkutulduğu için hiçbir zaman şikayette bulunmadığını açıkladı.

Savcılıktan edinilen bilgiye göre, sanık ilk sorgulama sırasında kimseyi öldürmek istemediğini söyledi. Satır hakkında hiçbir şey bilmediğini belirten sanık, sadece kayınbiraderi ile tartıştığını iddia etti. Ayrıca karısına şiddet uyguladığı iddialarını da reddetti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.