Avusturya’da Cenaze Törenlerini Soyguna Dönüştüren Alman Hırsız 3 Yıl Hapse Mahkum Edildi

42 yaşındaki Alman bir hırsız, cenaze törenlerini fırsat bilip, internetteki ölüm ilanları üzerinden tespit ettiği evleri soyarken yakalandı. Toplam zarar 100.000 Euro’dan fazla olurken, suçlu Ried im Innkreis’de üç yıl hapis cezasına çarptırıldı ve psikolojik rahatsızlıkları cezanın hafifletilmesinde etkili oldu.

Avusturya’da Cenaze Törenlerini Soyguna Dönüştüren Alman Hırsız 3 Yıl Hapse Mahkum Edildi

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya’da bir dizi yüzsüz hırsızlık olayının ardında 42 yaşındaki bir adamın olduğu ortaya çıktı. Cenaze törenlerini fırsat bilip evleri soyduğu belirlenen şahıs, mahkemeye çıkarıldı.

Cenazelerde Mağdur Olanlar – Hırsız (42), Evleri Boşaltıyor
Alman hırsızın yöntemi oldukça pişkindi: İnternette ölüm ilanlarına bakarak, geride kalanların evlerini tespit ediyordu ve yas törenleri sırasında evlere girmek için bu zaman dilimini kullanıyordu.

Bu Haberler İlginizi Çekebilir
Avusturya | 15. Viyana’da Gençler Uyuşturucu Almak İçin 500 Euro’luk Parfüm Çalarken Yakalandılar

Rudolfsheim-Fünfhaus bölgesindeki bir mağazadan 500 Euro değerinde parfüm çalmaya çalışan ...

Avusturya’da Sahte Doktor Günlerce Hastanede Çalıştı

Bruck-Mürzzuschlag bölgesinde, 34 yaşındaki bir kişi, sahte belgelerle doktor olarak ...

Geçen yıl Kasım ayının sonlarında, Aurolzmünster’de (Ried im Innkreis bölgesi) bir bodrum penceresinden girdiği bir evde suçüstü yakalandı. Evde arama yapan hırsız, polis tarafından bekleniyordu ve kaçmaya çalışırken yakalandı.

Ried in Innkreis adalet sarayına Nisan ayında çıkarılan şüpheli, suçlarının bir kısmını itiraf etti. Bavyera’nın Rotthalmünster kasabasından olan hırsız, ilk kez yakalanmış değildi; 2015 Mayıs’ından bu yana Ried, Braunau ve Schärding bölgelerinde defalarca hırsızlık yapmıştı.

Yetkililer, şüphelinin Almanya’daki evinde yaptıkları aramada çok sayıda çalıntı malzeme ele geçirdiler. Bunlar arasında her iki dünya savaşına ait tabancalar, bıçaklar, hançerlerin yanı sıra takılar, paralar ve altın dolgulu diş protezleri vardı. Hırsızlıktan kaynaklanan toplam zarar 100.000 Euro’dan fazlaydı.

Şüpheliye Ried im Innkreis’deki bir jüri mahkemesinde dava açıldı ve üç yıl hapis cezasına çarptırıldı. Karar, hem savcı hem de sanık tarafından temyiz edilmediği için kesinleşti.

“Oberösterreichische Nachrichten” gazetesine göre, mahkemede bir uzman tarafından sanığa “şizofren bir kişilik bozukluğu ve saplantılı paranoyak özellikler ile ağır bir karakter bozukluğu” teşhisi konuldu. Sanığın psikolojik durumunun cezanın hafifletilmesinde rol oynadığı belirtildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.